Podsumowanie tygodnia. Każdego dnia dostarczamy Wam najświeższe informacje z całego regionu. Sprawdźcie, co ważnego działo się w tym tygodniu w Zagłębiu Dąbrowskim.

Kolejny tydzień za nami. Wybraliśmy dla Państwa kilka wybranych informacji. Sprawdźmy, czym żyło Zagłębie?

1 ROSNĄ OPŁATY ZA ŚMIECI. To już pewne! Od nowego roku mieszkańcy zapłacą 17 zł za śmieci segregowane i 34 zł za niesegregowane. Taką decyzję podjęli radni na październikowej sesji Rady Miejskiej.

2 WALCZĄ O CZYSTE POWIETRZE. Dąbrowa Górnicza walczy o czyste powietrze. Miasto rozpoczęło akcję kontroli pieców i uruchomiło ekologiczne patrole.

3 BASEN Z OPÓŹNIENIEM. Nowy basen w parku Grabek w Czeladzi miał być gotowy na wakacje 2020. Już teraz wiadomo, że realizacja tego zadania opóźni się, bo unieważniono ogłoszony przetarg.

4 KOBIETA PRZEWODNICZĄCĄ RADY MIEJSKIEJ. Ewa Szota została nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Sosnowcu. Radna zastąpiła Mateusza Bochenka, który w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył mandat poselski.

5 SEPARATORY RECEPTĄ NA KIEROWCÓW? Na kilku przejściach dla pieszych na ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu pojawiły się specjalne separatory. Mają sprawić, by kierowcy nie wyprzedzali w tych miejscach.

6 SUKCES CZY PORAŻKA? Od kilku lat budżet obywatelski jest jednym z kluczowych narzędzi w rękach mieszkańców i wzbudza zainteresowanie. Czy jest ono jednak na tyle duże, by mówić o sukcesie projektu?

7 PODARUJ DZIECKU RODZINĘ. Zawód rodzic? To możliwe. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu poszukuje osób odpowiedzialnych i empatycznych, które chcą i mogą zapewnić dzieciom pozbawionym opieki biologicznych rodziców rodzinne wsparcie.

8 CO DALEJ Z FABRYKĄ PEŁNĄ ŻYCIA? Na październikowej sesji radni z Dąbrowy Górniczej nie zgodzili się na powołanie miejskiej spółki, która miałaby zarządzać budową i funkcjonowaniem nowego centrum miasta.

9 CHCE CHRONIĆ JEŻE. Jeże są w Polsce chronione, ale często człowiek nieświadomie im szkodzi, niszcząc legowiska. Zaradzić temu chce sosnowiecki radny Damian Żurawski.