Podsumowanie tygodnia. Każdego dnia dostarczamy Wam najświeższe informacje z całego regionu. Sprawdźcie, co ważnego działo się w tym tygodniu w Zagłębiu Dąbrowskim.

Kolejny tydzień za nami. Wybraliśmy dla Państwa kilka wybranych informacji. Sprawdźmy, czym żyło Zagłębie?

1 BATALIA O SZKOŁY. Władze Jaworzna zapowiedziały reorganizację siatki szkół. Chociaż ostatecznych decyzji w tej sprawie nie podjęto, zapowiedzi ze strony miasta mocno zaniepokoiły rodziców oraz uczniów, którzy nie zamierzają dopuścić do żadnych zmian.

2 AUTOSTRADA DLA ROWERÓW. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia planuje budowę autostrady dla rowerów. Velostrada ma połączyć miasta Zagłębia z Katowicami i ma powstać w ciągu dwóch lat.

3 KOMPLEKSOWA KONTROLA NIERUCHOMOŚCI. W grudniu rozpoczną się kompleksowe kontrole nieruchomości pod względem utrzymania czystości i porządku w Będzinie.

4 WALKA O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI. Prace remontowe związane z usunięciem awarii w Przedszkolu Miejskim nr 44 w Sosnowcu przedłużają się. Dzieci od ponad tygodnia nie uczęszczają do placówki i nie wiadomo, kiedy będą mogły bezpiecznie wrócić.

5 KOLEJ WISZĄCA W NASZYCH MIASTACH? Trwają prace związane z powstaniem kolei metropolitalnej, która ma stać się koleją przyszłości. Jednym z pomysłów jest budowa autonomicznej kolejki jednoszynowej tzw. monorail. Nowatorski projekt zaprezentowała firma Bombardier.

6 W SŁUŻBIE PACJENTOM. Trwa zbiórka pieniędzy na zakup karetki szpitalnej, która służyć będzie pacjentom Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Stare pojazdy nazywane są przez pacjentów karawanami.

7 Z POMOCĄ CZWORONOGOM. Trwa wielka mobilna zbiórka „Będzin pomaga”, której celem jest pomoc bezdomnym i bezbronnym psom i kotom z sosnowieckiego schroniska.

8 ZAWIESZONE ODDZIAŁY W SZPITALACH. Zawieszona została działalność oddziału udarowego w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej oraz dzienny oddział psychiatryczny w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim.