Koronawirus COVID-19 pochodzący z Chin rozprzestrzenia się po świecie. Czy powinniśmy się go bać? Jak przygotować się na jego przyjście? To wszystko znajdziecie na twojezaglebie.pl!

Od kilkunastu dni wszyscy żyjemy tylko jednym. Koronawirusem i wszystkimi konsekwencjami, jakie ze sobą niesie. A jest ich sporo. Zamknięte granice, zawieszenie pracy szkół, uczelni, przedszkoli, a także restauracji, galerii handlowych, kin, teatrów. Mamy zakaz zgromadzeń, a wszyscy apelują o pozostanie w domach.

To dla nas wszystkich nowe doświadczenie. Każdego zaskoczyła skala i tempo rozprzestrzeniania się wirusa. Sytuacja, w której się znaleźliśmy w związku z pandemią koronawirusa, wymaga od nas zachowania szczególnych środków ostrożności. Profilaktyka i zachowanie zdrowego rozsądku są w tej chwili najważniejsze. Bądźmy rozważni, ale też nie popadajmy w panikę.

Ograniczmy naszą aktywność do niezbędnego minimum. Jeżeli nie musimy, to nie wychodźmy z domów (#zostańwdomu). Pamiętajmy też o osobach starszych, które są szczególnie narażone (#WspierajSeniora).

Wszystkie najważniejsze informacje o koronawirusie znajdziecie w naszym specjalnym raporcie. Codziennie informujemy o wszystkim tym, co najważniejsze. Trzymamy rękę na pulsie!