Już po raz dziesiąty, dzieci z Sosnowca będą swoje święto celebrować przez tydzień. Sosnowiecki tydzień dziecka rozpocznie się w niedzielę, 29 maja. Dla najmłodszych przygotowano wiele ciekawych atrakcji.

To już X edycja wydłużonego święta dla najmłodszych i nie tylko. – Dzień Dziecka można świętować tylko 1 czerwca, ale po co, skoro można równie dobrze przez cały tydzień? W Sosnowcu świętujemy dłużej, bo dzieciaki na to zasługują – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sosnowiecki Tydzień Dziecka to jedna z najważniejszych miejskich imprez, a z pewnością najpopularniejsza wśród najmłodszych mieszkańców miasta. Start wydarzenia zaplanowano na niedzielę, 29 maja. Od godz. 14.00 na placu przed Stadionem Ludowym, niedaleko Stawików, dla najmłodszych przygotowano warsztaty Rolki u Karolki – wstępna nauka, omówienie hamowania i upadków kontrolowanych, wyścigi z podziałem na kategorie wiekowe.

Od 30 maja do 3 czerwca, czyli od poniedziałku do piątku włącznie, w sosnowieckich parkach, w godz. 17.00-19.00, odbędą się animacje: modelowanie balonów, tatuaże, warkoczyki, malowanie buziek , gry i zabawy dla najmłodszych.

Ponadto od 30 maja do 5 czerwca atrakcji nie zabraknie także na Górce Środulskiej. To właśnie tam w niedzielę 5 czerwca odbędzie się Wielki Finał Tygodnia Dziecka. Start o godz. 14.00. Wśród atrakcji snowtubing, czyli poczuj zimę w środku lata – zjazdy z 30 metrowej górki na pontonach, Mazury na Górce Środulskiej – na najmłodszych uczestników czekać będzie basen z łódeczkami, w których będą mogli popływać, cała masa dmuchańców i animacji.

O godz. 15.30 odbędzie się natomiast Wielka Lekcja Historii. – Główną atrakcją będzie rekonstrukcja walk z Prusakami w latach 1806-1807 z czasów epoki napoleońskiej. Zobaczymy starcia z oddziałami pruskimi, atak na dwór pruski na Pogoni i decydującą bitwę. Pojawią się konie, armaty, stroje z epoki – wylicza Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego.

W ramach Tygodnia Dziecka odbędzie się także szereg imprez przygotowanych przez miejskie jednostki kultury. – Mamy mały jubileusz, który trzeba godnie uczcić, stąd masa atrakcji w różnych zakątkach miasta. Przed nami wyjątkowy tydzień, który mam nadzieje zostanie w pamięci dzieciaków na długo – zaznacza prezydent Sosnowca.

Pełny harmonogram wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej.