Podsumowanie tygodnia. Każdego dnia dostarczamy Wam najświeższe informacje z całego regionu. Sprawdźcie, co ważnego działo się w tym tygodniu w Zagłębiu Dąbrowskim.

Kolejny tydzień za nami. Wybraliśmy dla Państwa kilka wybranych informacji. Sprawdźmy, czym żyło Zagłębie?

1 OBCHODY 11 LISTOPADA W ZAGŁĘBIU. W poniedziałek, 11 listopada w Zagłębiu Dąbrowskim odbył się szereg imprez związanych ze 101. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

2 ARKADIUSZ CHĘCIŃSKI NOWYM PRZEWODNICZĄCYM ZGROMADZENIA METROPOLII. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński został nowym przewodniczącym zgromadzenia metropolii. Zastąpił na tym stanowisku prezydenta Tychów Andrzeja Dziubę.

3 DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA W SOSNOWCU. 14 listopada, z okazji Dnia Czystego Powietrza, w Sosnowcu odbyła się akcja podnosząca świadomość społeczną dotyczącą zanieczyszczenia powietrza.

4 ŚCIEŻKA EKOLOGICZNO-DYDAKTYCZNA GOTOWA. W weekend w dębowym mieście zostanie otwarta ścieżka ekologiczno-dydaktyczna „Bagna w Antoniowie”. Projekt powstał w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

5 ODÓR W PRZEDSZKOLU. Uporczywy fetor, który utrzymuje się od początku roku szkolnego w Przedszkolu Miejskim nr 44 w Sosnowcu, utrudnia funkcjonowanie dzieci i pracowników w placówce. Rodzice skarżą się, że nikt nie podejmuje zdecydowanych działań.

6 ODDAJ GŁOS I ZMIENIAJ REGION. Trwa pierwsza edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy regionu mogą decydować, które ze zgłoszonych zadań powinny być zrealizowane w 2020 roku.

7 DRASTYCZNY WZROST CEN ZA WYWÓZ ŚMIECI. Projekt uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnym w Zawierciu zakłada znaczną podwyżkę cen.

8 POZNALIŚMY WYNIKI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO W BĘDZINIE. Bezpieczeństwo, inwestycje i rodzinna przestrzeń – to część projektów, które zwyciężyły w drugiej edycji będzińskiego budżetu obywatelskiego.