Nowy basen w parku Grabek w Czeladzi miał być gotowy na wakacje 2020. Już teraz wiadomo, że realizacja tego zadania opóźni się, bo unieważniono ogłoszony przetarg.

Przebudowa starego basenu przy ulicy Legionów to jeden z priorytetów władz Czeladzi. – Ten obiekt od wielu lat wymagał kapitalnego remontu i nadszedł czas, by wreszcie zrealizować oczekiwania mieszkańców – mówił kilka miesięcy temu burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Wyremontowany obiekt miał być gotowy do 25 maja 2020 roku i oddany do użytku na przyszłe wakacje. Już teraz wiadomo, że realizacja inwestycji opóźni się. Do ogłoszonego przetargu przystąpiła tylko jedna firma, które wyceniła swoje usługi na 19 mln zł, a miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 9 mln zł.

– Poczyniliśmy wszelkie niezbędne przygotowania, by prace ruszyły jak najszybciej. Opracowaliśmy program funkcjonalno-użytkowy basenu, w oparciu o opracowany kosztorys zabezpieczyliśmy środki na jego remont i pełni wiary, ogłosiliśmy przetarg. Niestety spotkało nas ogromne rozczarowanie, bo nie dość, że wpłynęła tylko jedna oferta, to na dodatek z propozycją realizacji zadania za cenę ponad 19 mln zł, czyli ponad dwukrotnie wyższa od ceny kosztorysowej – poinformował Zbigniew Szaleniec. – Oczywiście takiej oferty nie mogliśmy przyjąć. Pytanie co dalej? Otóż podobno brak większej ilości ofert i zawyżony koszt realizacji tej inwestycji, mógł być spowodowany zbyt krótkim terminem realizacji. Dlatego po krótkiej naradzie, postanowiliśmy ogłosić nowy przetarg wydłużając okres realizacji o kilka miesięcy. O ile dokładnie, nie wiadomo, bo jednym z elementów oceny i wyboru oferty, będzie nie tylko cena, ale także czas realizacji – dodaje burmistrz Czeladzi.

Nowy basen w Czeladzi - fot. UM Czeladź
Nowy basen w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Nowoczesny basen

Cały projekt zakłada przebudowę otwartego basenu wraz z zagospodarowaniem terenu i budową zaplecza sanitarno-szatniowego oraz remontem, rozbudową i budową parkingów przy ulicy Legionów w Czeladzi w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

W parku Grabek ma powstać otwarty basen pływacki (4 tory, 200 m kw.), basen rekreacyjny (ok. 440 m), basen otwarty połączony z wodnym placem zabaw (ok. 350 m kw) oraz brodzik rekreacyjny z atrakcjami (ok. 400 m kw). Ma również powstać plaża, jacuzzi, kilka zjeżdżalni, szatnie, budynek obsługi (ok. 210 m kw) oraz część socjalna.

Nowy basen w Czeladzi - fot. UM Czeladź
Nowy basen w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Wykonawca będzie też musiał wybudować ok. 40 miejsc postojowych. Całość uzupełni rekreacyjny plac zabaw z siłownią na świeżym powietrzu i urządzeniami do zabawy. Powstaną m.in. stoły do gry w tenisa stołowego, a także stoły z siedziskami do gry w szachy.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here