Jesteśmy z Wami już od 10 lat!

0
391
Twoje Zagłębie ma już 10 lat! - fot. Arch. TZ

5 marca to dla nas bardzo szczególny dzień. To właśnie wtedy, dziesięć lat temu, ukazał się pierwszy numer naszego tygodnika.

Równo dziesięć lat temu pojawił się w Zagłębiu Dąbrowskim Bezpłatny Tygodnik Twoje Zagłębie, a w wirtualnej przestrzeni portal twojezaglebie.pl.

Ewelina Dyc postanowiła stworzyć miejsce niezależnej rozmowy o Zagłębiu, wolnej od dezinformacji i manipulacji, którego w tym regionie tak bardzo brakowało. Niewielu wierzyło w sukces tego medialnego przedsięwzięcia. Dziś widać, jak bardzo było potrzebne. Zaczynaliśmy skromnie, a teraz jesteśmy jedną z największych bezpłatnych gazet w kraju.

– Gdyby ktoś mieszkańcom Zagłębia 10 lat temu powiedział, że przez ten czas będą dostawali do rąk i skrzynek pocztowych nasz tygodnik, zapewne nie uwierzyliby. Od początku u Czytelników brakowało przekonania, że coś można dostać za darmo i do tego w przystępnej dla każdego formie. Stworzenie wysokonakładowego i całkowicie darmowego pisma to sprawa naprawdę trudna. Okazało się, że zapotrzebowanie na takie właśnie medium było ogromne. Dlatego podjęliśmy się tego zadania i udowodniliśmy, że ciężką pracą można osiągnąć sukces. Jesteśmy mocno rozpoznawalni nie tylko w Zagłębiu Dąbrowskim, ale również poza jego granicami – mówi Ewelina Dyc, wydawca Twojego Zagłębia.

Tygodnik Twoje Zagłębie - fot. MZ
Tygodnik Twoje Zagłębie – fot. MZ

Przez te dziesięć ostatnich lat wiele w naszym regionie się zmieniło. Zmieniały się miasta, władze naszych małych ojczyzn. Nie zmieniło się tylko jedno. Nasze podejście do Zagłębia Dąbrowskiego i jego mieszkańców. Od pierwszego wydania skupiamy się na sprawach ważnych dla Zagłębiaków. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów, patrzymy na ręce urzędnikom, ale także wspieramy ich działania na rzecz mieszkańców. Patronaty, interwencje, relacje, informacje, a także reportaże i akcje społeczne – to wszystko kryje się pod nazwą Twoje Zagłębie.

– Dziękujemy Państwu za obecność, zaufanie i wsparcie, a zespołowi redakcyjnemu za ciężką i rzetelną pracę. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy przez te dziesięć lat współpracowali z nami. Mamy ponad 500 tysięcy Czytelników miesięcznie. To wszystko robimy dla Was! – podkreśla Ewelina Dyc.

Jesteśmy niezależnym wydawnictwem i dziękujemy, że jesteście z nami! Nasza misja trwa i prosimy – bądźcie z nami przez kolejne lata!

SPRAWDŹCIE, O CZYM PISALIŚMY 10 LAT TEMU:

Mamy już 10 lat! Czym w 2010 roku żyło Zagłębie?