W środę, 19 stycznia w sosnowieckim kinie Helios odbędzie się uroczysta premiera filmu „Gierek” ze specjalnym udziałem Michała Koterskiego – odtwórcy głównej roli.

Drodzy Obywatele, Towarzysze! 19 stycznia o godzinie 18:00 w kinie Helios w Sosnowcu odbędzie się wyjątkowa premiera filmu „Gierek”, który opowiada o Edwardzie Gierku, jednym z najbardziej kontrowersyjnych I sekretarzy KC PZPR, pochodzącym z Sosnowca (ze wsi Porąbka).

Jak ujawnił producent, akcja filmu obejmie lata 1970-82, czyli okres kiedy Edward Gierek był pierwszym sekretarzem KC PZPR, a potem został od władzy odsunięty i był przez rok internowany. Film ma ukazywać prawdziwe życie Edwarda i Stanisławy Gierków, a nie często powielane plotki.

Zdjęcia do filmu zostały nakręcone na Śląsku i w Zagłębiu, m.in. na terenie miasta – Dąbrowa Górnicza, jest to okazja, aby spojrzeć na przestrzeń miejską Dąbrowy z zupełnie innej perspektywy i nie tylko!

Gość specjalny

Przed pokazem filmowym w murach kina pojawi się gość specjalny – wszystkim znany i lubiany, odtwórca głównej roli – Michał Koterski. Warto dodać, że w filmie zagrali również: Małgorzata Kożuchowska (jako żona Gierka), Rafał Zawierucha, Natalia Lesz, Antoni Pawlicki, Jan Frycz i Mikołaj Roznerski.

Dodatkowo w holu kina będzie czekać na wszystkich wspaniała wystawa historyczna przygotowana przez Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu, Muzeum Miejskie Sztygarka w Dąbrowie Górniczej oraz Zagłębiowską Mediatekę.

Chcecie poznać ciekawostki z planu? A może z jakimi wyzwaniami podczas przygotowań do roli musiał zmierzyć się główny bohater? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie już 19 stycznia!

Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy wyjątkowy konkurs. Do zgarnięcia są trzy podwójne zaproszenia. Wystarczy tylko odpowiedzieć na pytanie:

Jaki jest Twój ulubiony film z Michałem Koterskim?

Na odpowiedzi czekamy do 18 stycznia, do godz. 10:00. Najciekawsze odpowiedzi z uzasadnieniem nagrodzimy podwójnymi zaproszeniami do kina Helios w Sosnowcu. Zwycięzców o wygranej poinformujemy telefonicznie. Swoje zgłoszenia przesyłajcie na adres konkurs@twojezaglebie.pl, a w tytule wpisujcie “Gierek”.

Pamiętajcie o umieszczeniu w treści wiadomości swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Zgłoszenia bez tych informacji nie mogą wziąć udziału w konkursie.

Dołączcie również klauzulę o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”