W grudniu rozpoczną się kompleksowe kontrole nieruchomości pod względem utrzymania czystości i porządku w Będzinie.

W trakcie kontroli, które rozpoczną się w grudniu, straż miejska wraz z pracownikami urzędu sprawdzą m.in.czy nieruchomość wyposażona jest w pojemniki lub worki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych, czy nieruchomość podłączona jest do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub, w przypadku gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, nieruchomość wyposażona jest w zbiornik bezodpływowy na nieczystości ciekłe lub w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych.

Ponadto, kontrolujący sprawdzą czy gromadzenie nieczystości ciekłych odbywa się w zbiornikach bezodpływowych, czy mieszkańcy nieruchomości zbierają w sposób selektywny powstałe odpady komunalne, czy mieszkaniec posiada umowę z przedsiębiorstwem zajmującym się wywozem nieczystości ciekłych oraz czy posiada rachunki za regularne opróżnianie urządzeń. Skontrolowane zostaną także instalacje spalania paliw stałych.

CZYTAJ TAKŻE:

Ruszyły kontrole śmieciowe. Urzędnicy zweryfikują dane zawarte w deklaracjach

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

 1. Najpierw niech naprawią łachudry nawierzchnię i latarnie na Małachowskiego. To co tam jest to kryminał.
  Kostki luzem, dziura na dziurze, łatanina co dwa-trzy miesiące. A ostatnio coraz więcej lamp ciemnych.
  Halo, policja!

 2. Pani Joanna Szczepkowska musiałaby teraz powiedzieć:
  „1 grudnia 2019 zaczął się w Polsce totalitaryzm/hegemonizm/pisizm/”.
  Niedługo zaczną sprawdzać co na obiad jemy i czy księdza przyjeliśmy.
  To niby ta WOLNOŚĆ???
  A tak poważnie, to na jakiej podstawie prawnej, ktoś na mojej posesji ma sprawdzać moje śmieci, jeszcze nie wystawione do odbioru?
  Na jakiej podstawie urzędniczyna w imieniu, no właśnie – kogo, zarzuca mi podanie nieprawdy i kłamstwo w moim oświadczeniu i go kwestionuje?
  Ktoś odpowie?
  Bo to istotna sprawa w kraju prawa rządzonym przez ludzi (tu wystaw nazwiska jakie uważasz) o nieposzlakowanej opinii, zasadach i honorze.
  A jednak trzeba się cieszyć bo: https://paczaizm.pl/w-tym-roku-bezdomni-kolejny-rok-nie-zaplaca-podatku-od-nieruchomosci-morawiecki/

  • Od wielu wielu lat miastem dowodzi generalnie układ SLD i do nich głównie pretensje.
   Niech kontrolują. Uczciwy nie ma się czego bać.

 3. Zgadzam sie z Sapiens, to jest „bolszewia” miasto zaniedbane, zarośnięte dzielnica Małobądz wzdłuż Pszemszy, to tragedia. Drogi np.Kościuszki wiecej łat niz drogi, a ktos będzie chodził po domach i sprawdzał segregację, kwestionował oświadczenia obywatela, chciał okazywania rachunków. Wiele z tych rzeczy można zweryfikować w Urzędzie, bądz w Firmach miejskich.To nijak ma się do Konstytucji i praw obywatela.

 4. Nareszcie!!!!! może wreszcie wyłapią te kanalie co śmieci podrzucają do bloków!!! Albo do lasu!!! Gonić śmieciarzy!!! Mam nadzieję, że posypią się mandaty! Brawo

 5. Gówno wyłapią.
  Przypie…lą się do babć, względnie do rodzin z marginesu, mieszkańców kamienic, w których czas się zatrzymał, a ostatni remont był za Gierka.
  A potem „Prezydent Kumasz Łomoniewski zaprosi na uroczystość wystawienia mandatów na Dolnej Syberce”.
  Ludzie! Pieprznijcie się w łeb. Budujecie arenę igrzysk, ale mieszkańcy nie mają gdzie zarabiać na chleb!
  Jakimi gospodarzami zapamięta was historia? Wygoliliście miasto z drzew, położyliście średniowieczny bruk (no dobra – to Baran z Delowskim, Witkiem, Piątkiem i całą tą ekipą), wszystko pada, normalnego życia nie ma już po 18 – miały być kawiarenki, duperelki, ogródki. Kebaby, apteki i banki.
  Nawet szmaciarnie padły!
  Ale event za eventem leci – i na fejsbunia.
  Niech sprawdzają! Za stan techniczny lokali (komunalnych, miejskich, spółdzielnianych itp) niejeden powinien siedzieć. Ale nie! Ich prawo omija.
  Leję na was! Ciepłym moczem. Jak w bramie!

 6. Nie mieszkam w Będzinie, ale często przebywam w tym mieście i faktycznie słabo się ono prezentuje. Wygląda to trochę tak, mamy ładny zamek, a to co dookoła to już nieważne. Największa porażka to zaniedbane bulwary nad Czarną Przemszą, od strony ulicy Słowiańskiej same krzaki. Jak widzę asfaltowy chodnik pod stadionem na którym wymalowano jednocześnie, jeden pod drugim, symbol ciągu pieszego i drogi rowerowej to ja nie wiem co to ma być w końcu chodnik czy ścieżka rowerowa. Gorzej niż w okolicznych miastach wyglądają też same drogi. Szkoda budynku po PKP Będzin, od tylu lat zamknięty niszczeje, a ja jeszcze pamiętam jak kupowałem tam w kasie bilety na pociąg.

  • Aha no i słynny dworzec autobusowy na Kościuszki. Bez porównania do dworca autobusowego w Sosnowcu, Bytomiu, Piekarach Śląskich. Wojkowice także mają lepszy. Obszczane stalowe wiaty, perony rozjeżdżone przez autobusy, kałuże, połowa latarni ulicznych nie działa, a przecież można by tam zrobić porządne perony, parking dla autobusów, jakieś wiaty z prawdziwego zdarzenia, poczekalnie z toaletami, sklepem i jakąś informacją turystyczną tak aby autobusy PKS też na tym nowym dworcu autobusowym się zatrzymywały, a nie obok przy stacji benzynowej.

 7. MIasta w naszym regionie są chore. To ludzie, mieszkańcy, wyżęci (pokolenie 50/60+) przez poprzedni ustrój, prze komunistę i jego następców, spryciarzy i cwaniaków w białych skarpetach i mokasynach. Prezesów z nadania, samozwańczych szefów, hurtowników, Heniexy, Marexy, i Pol-cośtam, albo Cośtam-Pol’e.
  Spora grupa zaliczyła kuroniówkę, a teraz gnieżdżą się albo sklastrowani w pakieciki na Skalskiego, Bursztynowej, Przyjaźni, Kolejowej, albo – jak robale – w starówce. Mają swoje obłażące, zaszczane klatki schodowe, mają grzyba, do którego przywykli. W wigilie dzielą z nim opłatek.
  I mają zgrzybiałą mentalność, reminiscencje za poprzednim, nieumiejętność odnalezienia się w tym pakiecie rzeczywistości.
  I co? Oni na odstrzał?
  Bo dla kogo jest Hala Sportowa? Ilu będzinianom posłuży tak rzetelnie? A ilu by mogło mieć ciepło na stare lata? Gdyby kasę na inwestycje TRWALE (taka hala nigdy na siebie nie zarobi!; ekonomia z pierwszej klasy liceum) nierentowne, przeznaczyć na rowój infrastruktury grzewczej, na bieżące remonty, na ulgi, na wsparcie drobnych, ale ambitnych biznesów (choćby przez preferencje czynszowe, remontowe itp).
  Ile wisi kartek, że „lokal do wynajęcia” i co? I nic!
  Młodzi? Młodzi wstydzą się przyznawać, że są z Będzina. I to naprawdę jest porażka…
  Historia was osądzi. Pójdziecie do piekła. Dla urzędasów. To miejsce bez stołków, pieczątek i pism.
  Będziecie zbierać gówno grabkami z wykałaczek.
  Tfu!

  • Wsparcie drobnych biznesów? Miasto da wsparcie, a potem jeden z drugim zwiną interes gdy wsparcie się skończy. Jak ktoś ma pomysł i łeb na karku to da sobie radę sam.
   Co się tyczy „instalacji grzewczych”, myślisz, że będzie ich stać na opłacenie rachunków za ciepło z rury? Teraz spalą starą parę trampek w piecu i jest ciepełko gratis. Może miasto ma dopłacać? Dopłacać do tego, dopłacać do tamtego, a skąd na to pieniążki?
   Nie budować hali sportowej i znajdą się pieniądze? Ty myślisz, że dlaczego młodzi się stąd zmywają? Bo tutaj właśnie nic nie ma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here