Trwa zbiórka pieniędzy na zakup karetki szpitalnej, która służyć będzie pacjentom Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Stare pojazdy nazywane są przez pacjentów karawanami.

Akcja #KaretkaDlaSosnowca, której pomysłodawcą jest jeden z pracowników szpitala oraz założyciel grupy na jednym z portali społecznościowych „Sosnowiec998” – Sebastian Marcinik, ma na celu zbiórkę środków potrzebnych na zakup karetki transportowej, która będzie służyć pacjentom Sosnowieckiego Szpitala Miejskieg. Pojazd, co prawda używany, jest w świetnym stanie technicznym i wizualnym, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu pacjentów sosnowieckiej lecznicy.

– Pojazdy, którymi obecnie jeździmy są stare, mało komfortowe dla przewożonych pacjentów oraz źle wyposażone. Często słyszę od pacjentów, że czują się oni w naszym pojeździe, jak w karawanie. Słysząc to, czuję że zawiedliśmy tych, którym mamy pomagać. Postanowiłem z tym skończyć i wziąć sprawy w swoje ręce – podkreśla pomysłodawca akcji. – Małe i ciasne karetki, stare zacinające się i tracące stabilność nosze i małe krzesełko na którym trzeba osobę chorą wnieść do domu – widząc to wszystko doszedłem do wniosku, że coś trzeba zmienić, unowocześnić nasz sprzęt, bo ten na którym obecnie pracujemy nie daje już rady, a nasz błąd może dla kogoś oznaczać kalectwo lub w najgorszym przypadku nawet śmierć – dodaje.

Zbiórka na zakup nowej karetki - fot. mat. pras.
Zbiórka na zakup nowej karetki – fot. mat. pras.

Zakup pomoże nie tylko pacjentom, ale również pracownikom działu transportu sanitarnego. – Codziennie transportujemy, do różnych lokalizacji (szpitale, inne ośrodki zdrowia, z/do domu/szpitala itp.), około 20-30 pacjentów, w różnym stanie. Często są to osoby starsze, osoby schorowane, osoby o dużej wadze. Jesteśmy po to, żeby im tą drogę ułatwić, niestety przy naszym obecnym sprzęcie mam czasami wrażenie, że tę drogę im utrudniamy – wyznaje Sebastian Marcinik.

Aby poprawić jakość i komfort przewozu pacjentów sosnowieckiego szpitala, którym stać się może każdy z nas, organizatorzy zbiórki potrzebują zebrać 80 tys. złotych. Zbiórkę można wesprzeć na stronie internetowej zrzutka.pl. – Mając na uwadze to, że szpital ma ogromne długi i nie możemy liczyć na jego pomoc w kwestii zakupu nam nowego sprzętu postanowiliśmy utworzyć zbiórkę. Naszym marzeniem jest nowy i większy ambulans, jeśli jednak nam się nie uda, bo kwota jest naprawdę dużą, zebrane środki przeznaczymy na remont jednej z naszych dwóch karetek, tej która jest w najgorszym stanie – podkreśla Sebastian Marcinik.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  • Dobrze jest zapoznać się z kontrolą RIO z 2019 r to wtedy będziemy mieli obraz jak wydatkowane są pieniądze publiczne w Sosnowcu. Takie problemy jak karetki nie będą wtedy dziwić.
   Całe wystąpienie jest na stronie Regionalnej Izby Obrachunkowej Katowice w zakładce kontrole 2019r, Sosnowiec.
   W kontekście 23 wniosków pokontrolnych trzeba zapytać co w Sosnowcu obecna władza wykonuje dobrze.

 1. Mmm pytanie do Radnych…nie wstyd wan Panie i Panowie ? 50 tys. dla biednego Gdańska było, a u nas karetki w tragicznym stanie…Nie wstyd wam? Jak was spotkam postaram się osobiście zadać wam to pytanie…wy zakłamane szuje…

 2. Nieważne kto trzyma berło! Zawsze dysponuje pieniędzmi Narodu, które traktuje jak własne kiwszonkowe.
  Ludzie zrozumcie, że to WY ich wybieracie i oni wam służą a nie odwrotnie.
  Radni zaabsorbowani domkami dla jeży czy możliwością wejścia do urzędu z pupilem itp. ważnymi dla nas sprawami, nie pomyślą nawet o tych, którzy ich wybrali.
  Patrzązc z drugiej strony…
  Jeżeli wybrany przez NAS rząd zaprzestałby pompowania miliardów do szamana z Torunia, to takich karetek mógłby rozdać setki. A resztę kasy można by jeszcze na inny sprzęt ratujący nasze zdrowie i życie przeznaczyć nie podpierając się Jurkiem Owsiakiem.
  No to się składajmy z tego co nam – pracującym, dobra zmiana pozostawiła…

  • Oczywiście to jakość świadomości społeczeństwa decyduje o jakości władzy i przy jej braku mamy takie kurioza jak domki dla jeży pieski w każdym miejscu i inne tematy dla ludu…….

 3. A w mieście brud, smród, obłażące elewacje, dziurawe drogi, chodniki pamiętają PZPR, a nad wszystkim wisi benzopiren i wszystko czym kreatywna ludność napływowa i ich potomkowie, już rdzenne z dziada (bo pradziad jeszcze po klepisku radośnie gówno rozdeptywał) mają inwencję oraz kaprys napalić.
  Żul na żulu, kamienice przesiąknięte pleśnią i moczem, w przedszkolu cuchnie, szkoły z czasów tysiąclatek…
  Ale za to lodowsko pod magistratem, ogródki na małachu i stadion w planach.
  Dla patałachów o których w każdym wpisie, że porażka.
  Jak żyć?

 4. To fakt, jeszcze kilka lat takich rządów w mieście i może wreszcie przyjdzie otrzeźwienie po katastrofie finansowej która musi nastąpić po życiu na kredyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here