W piątek, 6 grudnia św. Mikołaj ponownie odwiedzi najmłodszych z Sosnowca, gdzie uruchomi swoją manufakturę. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

Już po raz czwarty św. Mikołaj uruchomi swoją manufakturę w Sosnowcu. Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością. Najmłodsi i ci nieco starsi bawili się doskonale. Nie inaczej będzie tym razem.

Animacje, ozdoby świąteczne, lodowisko, snowtubing, słodkości, wielkie klocki, listy do Mikołaja i występy na żywo – tak w skrócie prezentuje się niezwykła edycja Manufaktury Świętego Mikołaja, która odbędzie się 6 grudnia.

Biuro Obsługi Interesantów stanie się pocztą Świętego Mikołaja, a na piętrach Urzędu Miejskiego zamiast urzędników, pojawią się elfy, które będą miały dla każdego mnóstwo atrakcji: od rękodzieła, przez malowanie buziek, bombki, dekorowanie pierników, gry, koło fortuny z nagrodami, stajnię Świętego Mikołaja i wiele innych.

Manufaktura Świętego Mikołaja – fot. MC

Atrakcji będzie mnóstwo na wszystkich piętrach budynku. Ponadto, na parkingu przed sosnowieckim magistratem pojawi się karuzela i snowtubing. Oddane do użytku zostanie także lodowisko, a dla młodych adeptów jazdy „na desce” będzie snowboardowe przedszkole. W tym roku nie zabraknie sceny z niezwykłymi występami oraz pokazu świateł. Będzie nawet śnieg!

Manufaktura świętego Mikołaja - fot. MC
Manufaktura świętego Mikołaja – fot. MC

Kulminacją tegorocznej edycji będzie uroczyste zapalenie ozdób na miejskiej choince, które rozbłysną o godz. 17:00. Wyjątkowym pomocnikiem św. Mikołaja będzie Marysia Jeleniewska, 17-latka z Poznania, która zawładnęła Tik Tok’iem. Jej konto w aplikacji obserwuje 8,5 miliona osób.

Zabawa rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa do godz. 20:00.