Pomyślnie zakończyły się rozmowy pomiędzy radnym Łukaszem Litewką a dyrektor Jolantą Moćko w sprawie świątecznych prezentów dla dzieci z sosnowieckich domów dziecka.

W środę, 25 listopada odbyło się spotkanie radnego Łukasza Litewki i dyrektor Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego w Sosnowcu Jolantą Moćko wraz z prezydentem Sosnowca Arkadiuszem Chęcińskim. Celem spotkania było ponowne omówienie sposobu rozdysponowania środków zebranych w trakcie zbiórki na prezenty świąteczne dla wychowanków sosnowieckich domów dziecka.

Przypomnijmy, że sosnowiecki radny na swoim profilu w mediach społecznościowych, ogłosił zbiórkę pieniędzy, której celem było 10 tys. złotych na prezenty dla dzieci z domu dziecka. Niestety, sprawa szybko przyjęła nieoczekiwany obrót. Zamiast radości na twarzy dzieci mieszkańcy byli świadkami łez, niedomówień i wzajemnego obrzucania się oskarżeniami.

Podczas spotkania strony miały okazję jeszcze raz zaprezentować swoje stanowisko w tej sprawie. Ostatecznie, udało im się także dojść do porozumienia, w wyniku którego prezenty ze zbiórki trafią do sosnowieckich domów dziecka. – Dziękuję za spotkanie i wspólne stanowisko. Dzieciaki najważniejsze – napisał radny Łukasz Litewka.

CZYTAJ TAKŻE:

Jak przechowywać wiszące fotele ogrodowe zimą? Podpowiadamy!