Damian Żurawski, radny z Sosnowca, postanowił zebrać fryzjerów i wraz z nimi odwiedzić dzieci z domów dziecka w Sosnowcu. Dzieci mogą za darmo uzyskać taką fryzurę, o jakiej marzą.

Sosnowiecki radny wpadł na pomysł, aby zebrać chętnych fryzjerów i sprawić radość dzieciom z domu dziecka. – Pomysł zrodził się w momencie kiedy wrzuciłem u siebie na stronę post dotyczący sytuacji salonów fryzjerskich. Odezwali się do mnie fryzjerzy z zapytaniem, czy mogliby jakoś pomóc. Pytali, czy ktoś potrzebuję jeszcze ich pomocy – wyjaśnia Damian Żurawski. – Zadzwoniłem do jednego z wychowawców placówki domu dziecka i zapytałem, czy dzieciaki chciałby się dziś ostrzyć. Pani Ania ucieszyła się i zaprosiła nas na godzinę 19.00 – dodaje.

ściana, drzwi, dziecko, fryzjer
Fryzjerzy w Sosnowcu obcinają dzieci z domu dziecka – fot. Facebook – Damian Żurawski

Darmowe strzyżenie dla dzieci z domu dziecka

Dzieciaki z Sosnowca jako pierwsza strzygła Aleksandra Kapelewska. – Dzieci były bardzo szczęśliwe. Obdarowały nas swoimi rysunkami i chciały również mnie ostrzyc – uśmiecha się sosnowiecki radny.

Radny podkreśla, że akcja będzie kontynuowana. – Inicjatywa będzie kontynuowana w placówkach wychowawczych. Fryzjerów chętnych do pomocy na pewno nie zabraknie – przekonuje Damian Żurawski.

drzwi, ściana, radny, dziecko, fryzjer
Fryzjerzy w Sosnowcu obcinają dzieci z domu dziecka – fot. Facebook – Damian Żurawski

Seniorzy też mogą liczyć na darmowe strzyżenie

Sosnowiczanin chce też pomóc seniorom. – Razem z posłem Mateuszem Bochenkiem mamy plan, żeby po wygaśnięciu obostrzeń sprawić niespodziankę naszym seniorom. Wszystkich zainteresowanych chcemy zawozić do salonów fryzjerskich. Taka pomoc jest potrzebna, bo nowa fryzura sprawia, że czujemy się lepiej – kończy radny Żurawski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Rowerowa akcja radnego z Sosnowca nabrała rozpędu. Rowery jadą z całej Polski