Jeśli szukasz wyjątkowego akcesorium, które odmieni wnętrza, ale również ogrodowe aranżację, wybór fotela ogrodowego wiszącego z pewnością będzie trafiony. Sprawdź, jak przechowywać go zimą, jeśli korzystasz z niego na zewnątrz.

Wiele osób myśli o hamaku, stanowiącym przeciwwagę dla tradycyjnych mebli ogrodowych. Gdy jednak w końcu go zakupią, często okazuje się, że jego użytkowanie wcale nie jest takie komfortowe. Powodem jest specyficzna budowa tego akcesorium, która uniemożliwia wygodne korzystanie w pozycji siedzącej. Oczywiście, idealnie sprawdza się ono za to do relaksu na leżąco. Jeśli zależy Ci na urozmaiceniu aranżacji nieszablonowym meblem, który jednak będzie spełniał podobną funkcję, co krzesła ogrodowe, warto zainwestować w fotele wiszące do ogrodu, znakomicie sprawdzające się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Foteli wiszących do ogrodu czy na taras najlepiej szukać w sklepach internetowych, gdzie wybór jest znacznie większy niż w sklepach stacjonarnych. Przykładem może być sklep online Dollo oferujący akcesoria do ogrodu i zabawki przyjazne środowisku. Przeglądając oferowane modele, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego zostały wykonane, jak również kształt i obecność w zestawie dwóch wariantów montażowych – łańcucha lub liny oraz stelaża. Ten drugi umożliwia umieszczenie fotela wiszącego w dowolnym wybranym przez siebie miejscu. Może to być balkon, ale też wnętrze pokoju, a nawet trawnik. Korzystając ze stelaża, fotel staje się mobilny.

Kosz wiszący Italform – fot. mat. pras.

Fotele wiszące do ogrodu – dlaczego warto w nie zainwestować?

Jak wspomniano wyżej, wiszący fotel na balkon, taras, czy do altany może stać się świetnym urozmaiceniem aranżacji, nadającym jej nowego charakteru. To ciekawy akcent, sprzyjający relaksowi. Delikatne bujanie się w fotelu podwieszanym może wprawić użytkownika w stan głębokiej relaksacji. Takie akcesorium stwarza znakomite warunki do odpoczynku z książką w ręku. Jego format, najczęściej nieco przywodzący na myśl kokon, po części izoluje od czynników zewnętrznych, dzięki czemu łatwiej skupić się na przykład na lekturze.

Warto przy tym zaznaczyć, że fotel ogrodowy wiszący kokon sprawdza się świetnie na ograniczonej przestrzeni, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Wszystko ze względu na to, że podwieszając go, zwalniasz dużo miejsca. Jak zamontować wiszący fotel, nie korzystając ze stelaża? Oczywiście, podwieszanie wymaga zamontowania odpowiedniej konstrukcji. Może być to na przykład hak, a jeśli nie chcesz wiercić w ścianie dziur – drążek zawieszony na framudze.

Fotel wiszący z naturalnego technorattanu – fot. mat. pras.

Podwieszane fotele ogrodowe – jak przechowywać je zimą?

Technorattan, z którego najczęściej wykonuje się fotele wiszące do ogrodu, to wytrzymały materiał, odporny (do pewnego stopnia) na działanie czynników zewnętrznych jak deszcz, śnieg czy wiatr. Wykazuje również sporą odporność na niszczące działanie czynników UV. Jesienią i zimą, gdy warunki ulegają znacznemu pogorszeniu, warto jednak zabezpieczyć je przed ewentualnym uszczerbkiem. Jeśli wciąż od czasu do czasu korzystasz z fotela na zewnątrz, po prostu skorzystaj z pokrowca, który może znajdować się w zestawie – a jeśli nie, wystarczy dokupić go na stronie producenta. W innym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie demontaż fotela i umieszczenie w suchym pomieszczeniu o stałej temperaturze.

Zamiast chować fotel do przechowalni, możesz spróbować wcielić go w pokojową aranżację. Tego rodzaju akcesoria nadają wnętrzom lekkości i wprowadzają boho sznyt. Warto sprawdzić, czy to rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie.