Radny Łukasz Litewka poszukiwał osoby, która pomoże przetransportować pieska z Warszawy do Sosnowca. Czworonóg miał trafić do adopcji. Do pomocy zgłosił się wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

W Wielkanoc na Facebooku sosnowieckiego radnego pojawił się dość nietypowy wpis. Łukasz Litewka poinformował, że poszukuje osoby, która jedzie z Warszawy do Sosnowca i po drodze może zabrać Łatka. Starsza para z Sosnowca zaadoptowała bowiem pieska, ale nie ma go jak przewieźć.

– Z pomocą wnuczki znaleźli Łatka, który mimo, że jest młodym pieskiem to nikt go nie chce. Łatek przebywa w klinice pod Warszawą, seniorzy już kontaktowali się wielokrotnie i chcą przygarnąć pieska, a klinka wyraziła zgodę. Potrzeba transportu Łatka – czy jest tu ktoś kto jeździ z Wawy do Sosnowca i przewiózłby psinę? Jeden transport da mu kochający dom do końca jego psich dni – napisał radny Łukasz Litewka.

Do pomocy zgłosił się Włodzimierz Czarzasty

Do pomocy zgłosił się wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. – Łukasz! Z chęcią przewiozę Łatka do Sosnowca! To będzie przyjemność móc pomóc tej parze sosnowiczan, piesek trafi bezpiecznie na miejsce! – napisał.

Pod postem radnego pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Internauci są zachwyceni postawą obu polityków. – Brawo, piękny gest, tak powinni postępować ludzie, a świat byłby lepszy – napisała jedna z mieszkanek Sosnowca.