Burmistrz Czeladzi podziękował dwóm strażnikom miejskim, którzy kilka dni temu jako pierwsi zauważyli pożar kamienicy przy. ul. Nowopogońskiej i uratowali mieszkańców.

Starszy inspektor Waldemar Spyrka i inspektor Robert Woźniak to strażnicy miejscy, którzy podczas patrolu w nocy z piątku na sobotę (20/21 listopada), zauważyli pożar kamienicy przy ul. Nowopogońskiej i natychmiast ruszyli, aby obudzić i ewakuować mieszkańców.

Strażnicy uratowali w sumie 15 mieszkańców, sprawnie organizując ewakuację, powiadamiając odpowiednie służby, zabezpieczając poszkodowanych i miejsce zdarzenia. Dzięki nim obyło się bez ofiar. Dwie kobiety – przytomne, ale potrute dymem – trafiły do szpitala, pozostali pogorzelcy natychmiast otrzymali pomoc i schronienie.

Strażnicy miejscy z Czeladzi uratowali mieszkańców – fot. UM Czeladź

Ich bohaterski czyn doceniły władze miasta. Burmistrz wręczył im listy z podziękowaniami oraz nagrody pieniężne. – Jestem dumny, że tak odpowiedzialni i oddani swojej służbie funkcjonariusze pracują w szeregach Straży Miejskiej w Czeladzi – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Starszy inspektor Waldemar Spyrka pracuje w czeladzkiej straży miejskiej od 22 lat, a inspektor Robert Woźniak rozpoczął służbę w 2006 roku. – Mam nadzieję, że bohaterska postawa strażników pozytywnie wpłynie na sposób postrzegania straży miejskiej przez mieszkańców naszego miasta – dodaje burmistrz Szaleniec.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Pożar w Czeladzi. Dwie osoby trafiły do szpitala