Działania Pałacu Kultury Zagłębia ponownie przenoszą się do świata wirtualnego. Od 27 listopada w mediach społecznościowych oraz na stronie PKZ pojawią się nowe cykle filmów z zajęciami i warsztatami dla całej rodziny.

Koronawirus po raz kolejny pokrzyżował plany instytucjom kultury. Z tego powodu działania Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej ponownie przenoszą się do sieci. Sprawdźmy zatem, co przygotowano.

Od poniedziałku do piątku, codziennie o 18.00, pracownicy Pałacu Kultury Zagłębia będą prezentować warsztaty online, które pomogą mieszkańcom zagospodarować czas wolny. Wirtualne działania rozpoczną się 27 listopada od cyklu „Kreatywna Niespodziewanka”. – Widzowie mogą spodziewać się wszystkiego począwszy od Warsztatowego Poradnika Profesora Fushera, w którego wcieli się znany z Kabaretu DNO Jarosław Cyba, przez zajęcia taneczne i lekcje gry na pianinie, po filmy dedykowane grom planszowym – mówi Olaf Otwinowski z Pałacu Kultury Zagłębia.

W poniedziałki publikowane będą warsztaty „Robótki zręczne”, których głównym tematem będą ekologiczne ozdoby na choinkę. Cykl ten ma przygotować mieszkańców Dąbrowy Górniczej do akcji „Świąteczne drzewko dobrego słowa”, polegającej na ozdabianiu wybranych drzewek na terenie miasta własnoręcznie zrobionymi oraz przyjaznymi dla środowiska ozdobami.

Wtorek dedykowany będzie najmłodszym, a zajęcia „Dobrze w domu być z mamą” poprowadzi Maja Szwedzińska, prezentująca m.in. zabawy sensoplastyczne.

Środa to cykl „Zobrazowani”, zajęcia będą dotyczyć malowania i rysunku. W role prowadzących wcielą się pałacowi instruktorzy plastyki oraz specjaliści Galerii Sztuki PKZ.

„Warsztaty u Taty” to natomiast czwartkowa propozycja Kamila Adamusa, który wraz ze swoimi pociechami pokaże, że ze zwykłych rzeczy dostępnych w domu można wykonać niezwykłe dzieła plastyczne.

W wybrane weekendy Pałac Kultury Zagłębia planuje udostępniać również – jeszcze niepublikowane – nagrania z koncertów zarejestrowanych latem oraz nowe projekty muzyczne o tematyce świątecznej. Wszystko to na Facebooku PKZ, grupie #kulturanakwadracie oraz kanale YouTube.