W barwach Zagłębia Sosnowiec w przyszłym sezonie nie zagra 13 zawodników, którzy wcześniej reprezentowali klub ze Stadionu Ludowego. Klub pozyskał dwóch nowych piłkarzy.

Po spadku z Lotto Ekstraklasy w klubie z Sosnowca doszło do wielkiej kadrowej czystki. Odeszło aż trzynastu zawodników. W głównej mierze odchodzą obcokrajowcy, którzy przyszli do klubu już po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej. To Georgios Mygas, Michael Heinloth, Martin Tóth, Lukáš Greššák, George Iwaniszwili, Giorgi Gabedawa oraz Patrik Mráz.

Nowe kluby znaleźli już Żarko Udovicić, który podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk, a także Lukáš Hroššo, który od przyszłego sezonu będzie bronił barw Cracovii.

Żarko Udovicić – fot. Marek Rybicki
Żarko Udovicić – fot. Marek Rybicki

Z klubu ze Stadionu Ludowego odejdzie również Mateusz Cichocki, który w Zagłębiu spędził dwa ostatnie sezony. Piłkarz przejdzie prawdopodobnie do Radomiaka Radom. Z wypożyczenia do macierzystych klubów wracają napastnicy Vamara Sanogo (Legia Warszawa) i Olaf Nowak (Zagłębie Lubin). Na listę transferową wystawiony został Tomasz Nowak.

Radosław Mroczkowski nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Ponadto z wypożyczeń do Zagłębia powraca trzech zawodników, którzy występowali ostatnio na poziomie II ligi. Są to: Patryk Mularczyk (GKS Bełchatów), Michał Kieca (Skra Częstochowa) i Konrad Budek (Ruch Chorzów).

Patryk Mularczyk podpisał 2-letni kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec – fot. zaglebie.eu
Patryk Mularczyk podpisał 2-letni kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Pierwsze wzmocnienia

Są też pierwsze wzmocnienia. Do zespołu dołączył 18-letni obrońca Mateusz Bieniek, który ostatnio występował w rezerwach Lecha Poznań. Zawodnik podpisał trzyletni kontrakt.

Kolejnym nowym piłkarzem pozyskanym przez sosnowiecki klub jest 30-letni Rafał Grzelak, który podpisał dwuletni kontrakt. – Zagłębie jest uznaną marką w Polsce, mimo ostatniego niepowodzenia – mówi oficjalnej stronie klubu Rafał Grzelak. – W Sosnowcu jest ciekawy projekt piłkarski, klub chce wrócić do Ekstraklasy i są ku temu realne przesłanki. Ma być zbudowana mocna ekipa nastawiona na awans – uważa ten zaprawiony w bojach ligowych piłkarz, który może grać zarówno w obronie, jak i w pomocy.

Rafał Grzelak nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec - fot. zaglebie.eu
Rafał Grzelak nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Grzelak ma za sobą 71 spotkań ligowych w Ekstraklasie i 3 strzelone bramki. Występował m.in. w Wiśle Płock (dwukrotnie), Dolcanie Ząbki (3-krotnie), Podbeskidziu Bielsko-Biała, Koronie Kielce, Heart of Midlothian (Szkocja), Bruk-Becie Termalica. W minionym sezonie w barwach Bruk-Betu zagrał łącznie w 29 meczach i strzelił 2 gole.

– Chciałbym się bardzo mocno skupić na Zagłębiu, plany powrotu są bardzo ważne. Nie chcę grać za długo w pierwszej lidze, chcę grać w Ekstraklasie – przekonuje Grzelak, który w Zagłębiu będzie występował z numerem 27.

Szukają napastnika

Klub z Sosnowca szuka napastnika. Działacze sondowali pozyskanie Patryka Małeckiego, który w przeszłości występował już w Zagłębiu. Zawodnik Wisły Kraków ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w słowackim Spartaku Trnawa.

Radosław Mroczkowski: Chciałbym, żeby drużyna miała swoje DNA

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego przygotowania do nowych rozgrywek rozpoczną 17 czerwca. Tydzień wcześniej do Sosnowca zawitają zawodnicy testowani.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu powstanie nowoczesny stadion. Podpisano umowę na jego budowę