Weekend w Zagłębiu zapowiada się na istnie sportowy i emocjonujący. 5 i 6 lutego będziemy mogli zobaczyć występy m.in. piłkarzy, hokeistów, siatkarek i siatkarzy.

Zagłębie Sosnowiec przebywające na zgrupowaniu w Turcji, 5 lutego podejmować będzie na boiskach w Belek kazachski FK Aktobe, grający na co dzień w Priemjer Ligasy będącej odpowiednikiem polskiej ekstraklasy. Sparingi oraz treningi można oglądać m.in. w serwisie YouTube.

Również w sobotę, 5 lutego o godzinie 17:00 swój mecz na wyjeździe rozegrają siatkarze MKS-u Będzin, którzy podejmą KPS Siedlce. Spotkanie rozegrane będzie w ramach 21. kolejki fazy zasadniczej TAURON 1 liga. Mecz zapowiada się interesująco, ponieważ obie drużyny dzielą tylko 4 punkty i dwa miejsca w tabeli (MKS Będzin 2 miejsce w tabeli, a KPS Siedlce 4).

W ten dzień zobaczymy także zmagania siatkarek Asotra Płomień Sosnowiec w I Liga Siatkówki Kobiet, które zmierzą się u siebie z ITA TOOLS Stal Mielec. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

Niedziela przysporzy nam dodatkową dawkę emocji. Hokeiści Zagłębia Sosnowiec w ramach rozgrywek Polska Hokej Liga rozegrają na Stadionie Zimowym w Sosnowcu o godzinie 17:00 spotkanie z TAURON Podhale Nowy Targ. Ostatnie spotkanie tych drużyn zakończyło się sukcesem Zagłębia Sosnowiec. Ponadto Hokeiści z Nowego Targu zajmują ostanie miejsce w tabeli i tracą do przedostatniego Zagłębia Sosnowiec 19 punktów.

Aluron CMC Warta Zawiercie w niedzielę, 6 lutego o godzinie 17:30 rozpocznie spotkanie z Cerrard Enea Czarni Radom. Zawiercianie będą gospodarzami tego spotkania w ramach 19 rundy PlusLigi. Siatkarze Warty zajmują 3 miejsce w tabeli i są zdecydowanym faworytem tego meczu.