Zagłębie Sosnowiec przebywa na zgrupowaniu w Turcji, gdzie przygotowuje się do rundy wiosennej Fortuna 1 liga. 2 lutego w tureckim Belek rozegra mecz kontrolny z bułgarskim FC Hebar Pazardzhik.

Pierwszy zespół Zagłębia przebywa od soboty, 29 stycznia w tureckim Belek. Do 12 lutego drużynę z Sosnowca czeka intensywna praca nad szlifowaniem formy na nadchodzącą rundę wiosenną. Pierwsze spotkanie inaugurujące serię wiosennych spotkań odbędzie się już 25 lutego na stadionie Ludowym, a rywalem sosnowiczan będzie Odra Opole.

– Pracujemy nad wytrzymałością z elementami mocy tlenowej i glikolitycznej. Kształtujemy też moc i szybkość. Wymagamy od piłkarzy generowania maksymalnych prędkości. Przygotowanie fizyczne łączymy z przygotowaniem taktycznym. Większość środków treningowych mamy z piłkami i w każdych zajęciach nie zapominamy o naszych zasadach gry. Będziemy pracować nad zgrywaniem naszej drużyny i powtarzalnością. Dwie najbliższe gry kontrolne w środę i sobotę pomogą piłkarzom w automatyzacji zachowań naszego modelu gry – komentuje Artur Skowronek, trener Zagłębia Sosnowiec

Pierwszy mecz kontrolny zgrupowania w Turcji przewidziany jest na 2 lutego o godz. 12:30, gdzie Zagłębie Sosnowiec podejmie bułgarskiego drugoligowca FC Hebar Pazardzhik. Relację z meczu można zobaczyć na Facebooku oraz w serwisie YouTube.