Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy i celebrowany przez najmłodszych – Dzień Dziecka. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs z wyjątkowymi nagrodami od Wydawnictwa Nowa Era.

1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, czyli wyjątkowy czas dla wszystkich maluchów i ich rodziców.. Z tej okazji miasta naszego regionu przygotowały wiele atrakcyjnych wydarzeń dla najmłodszych, o których dzieci z pewnością tak szybko nie zapomną.

Natomiast, szukając prezentu warto wybrać mądre i zabawne nowości, które spodobają się waszym dzieciom. Przykładem tego są pięknie ilustrowane, wyjątkowe i wartościowe książki z Wydawnictwa Nowej Ery, rekomendowane przez redakcję Świerszczyka, takie jak: Baśniowa gimnastyka w dwóch językach, Zaczarowane obrazki, Kopnięte królestwo, Ćwiczenia z myślenia, Królewicz Lupi czy Królewicz Lupi i króliczek Zębiczek.

Konkurs na Dzień Dziecka - fot. arch. TZ
Konkurs na Dzień Dziecka – fot. arch. TZ

My, dorośli, uwielbiamy historie z wyższych sfer. Dziś cały świat ekscytuje się narodzinami kolejnego dziecka w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Nasze dzieci także uwielbiają historie rodem z królewskiego zamku. Nie ma w tym nic dziwnego – przecież te opowieści dzieją się wśród królewien i królewiczów, tak dobrze znanych ze świata baśni.

Jak naprawdę wygląda życie „zwykłego” królewicza? Do królewskiego zamku zagląda Zofia Stanecka, autorka bestsellerowego cyklu książek o Basi. Nakładem wydawnictwa Nowa Era ukazała się właśnie jej nowa seria baśni dla przedszkolaków o Królewiczu Lupim. To pełna uroku opowieść idealna do rodzinnego czytania i tworzenia atmosfery bliskości – dzieci „czytają” na głos obrazki wplecione w tekst, a rodzice czytają słowa i mają kolejną wspaniałą okazję, by czule przytulać swoje royal babies.

Pełna uroku opowieść o pewnym małym królewiczu, idealna dla przedszkolaków – do wspólnego czytania z rodzicami. W tekst wplecione są słowa-obrazki, które sprawiają, że nawet bardzo młody czytelnik może włączyć się w lekturę i podpowiadać mamie lub tacie, o czym mowa w kolejnych zdaniach.

Królewicz Lupi pod wieloma względami przypomina zwykłego małego chłopca – ma problem z wymawianiem głoski „r”, marzy o prawdziwym przyjacielu, czasem się nudzi i nie zawsze słucha swoich rodziców. Piękne, nastrojowe ilustracje Elżbiety Grozdew przeniosą małego i dużego czytelnika w kolorowy, pogodny świat. Ogromną zaletą książki jest jej więziotwórczy charakter – dziecko i rodzic czytają razem, przytuleni i zanurzeni w opowieści.

Konkurs na Dzień Dziecka - fot. mat. pras.
Konkurs na Dzień Dziecka – fot. mat. pras.

Zagadki, zadania plastyczne, łamigłówki, wyszukiwanki i inne aktywności przygotowane przez redakcję magazynu „Świerszczyk”. Angielskie słówka wplecione w baśniowe historie pozwalają oswajać się ze słownictwem podczas zabawy. Do książki dołączona jest gra planszowa, która utrwala poznane terminy i pozwala wciąż na nowo wracać do świata baśni.

„Baśniowa gimnastyka w dwóch językach” ćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i umiejętności manualne. Książka i gra są starannie zaprojektowane i pięknie zilustrowane; solidna twarda oprawa sprawia, że publikacja jest trwała, efektowna i świetnie nadaje się na prezent.

Aż 52 strony wciągających łamigłówek i zagadek logicznych przygotowanych przez redakcję magazynu „Świerszczyk” najmłodsi znajda także w „Ćwiczeniach z myślenia”. Zadania mają różny stopień trudności i są dostosowane do umiejętności dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Znajdziecie tu liczne labirynty, ćwiczenia wymagające dodawania i znajdowania ciągów logicznych, zagadki angażujące wyobraźnię przestrzenną i mnóstwo innych aktywności, które zmieniają matematykę we wspaniałą zabawę. Książka dostarczy dziecku mnóstwo rozrywki, a jednocześnie pomoże ćwiczyć skupienie, spostrzegawczość i biegłość w rachunkach.

W „Kopniętym Królestwie” znajdziemy bajeczki matematyczne, wiersze z morałem, zabawy z językiem i wiele innych mądrych aktywności. Najwyższą jakość królewskich ilustracji gwarantuje Ewa Poklewska-Koziełło. Gra planszowa w książce sprawia, że dodawanie, odejmowanie i mnożenie to zabawna łamigłówka. To świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale i całych rodzin!

Konkurs na Dzień Dziecka - fot. mat. pras.
Konkurs na Dzień Dziecka – fot. mat. pras.

„Zaczarowane obrazki” ułatwią naukę i doskonalenie czytania. Znakomite, pełne humoru wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej oraz ilustracje wybitnych polskich ilustratorów i ilustratorek stanowią punkt wyjścia do wspaniałej zabawy z czytaniem. Dziecko wykonuje rozmaite aktywności i uczy się czytać z wykorzystaniem kartonowej strzałki.

Konkurs na Dzień Dziecka - fot. arch. TZ
Konkurs na Dzień Dziecka – fot. arch. TZ

Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są książki dla najmłodszych, których fundatorem jest Wydawnictwo Nowa Era. Aby je zdobyć wystarczy ułożyć krótki wierszyk/życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Na odpowiedzi czekamy do 3 czerwca, do godz. 10:00. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy wybraną książką: Baśniowa gimnastyka w dwóch językach (3 szt.), Zaczarowane obrazki, Kopnięte królestwo, Ćwiczenia z myślenia, Królewicz Lupi (2 szt.) oraz Królewicz Lupi i króliczek Zębiczek

Zwycięzców o wygranej poinformujemy telefonicznie. Swoje zgłoszenia przesyłajcie na adres konkurs@twojezaglebie.pl, a w tytule wpisujcie „Dzień Dziecka”.

Pamiętajcie o umieszczeniu w treści wiadomości imienia oraz wieku dziecka oraz imienia, nazwiska i numeru telefonu opiekunka prawnego. Zgłoszenia bez tych informacji nie mogą wziąć udziału w konkursie. Przypominamy, że książki są do odbioru wyłącznie w siedzibie naszej Redakcji.

Dołączcie również klauzulę o ochronie danych osobowych:
„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”