Żarko Udovicić odchodzi z Zagłębia Sosnowiec. Serb podpisał 2-letni kontrakt z Lechią Gdańsk i od lipca będzie występował w drużynie zdobywcy Pucharu Polski.

31-letni Żarko Udović reprezentuje Zagłębie Sosnowiec od sezonu 2015/2016. W trwających jeszcze rozgrywkach Lotto Ekstraklasy rozegrał 31 spotkań, zdobył dziewięć bramek i zaliczył dziesięć asyst.

Serb kontrakt z Zagłębiem ma ważny do 30 czerwca. Kiedy wyszło na jaw, że zawodnik negocjuje kontrakt z Lechią Gdańsk Valdas Ivanauskas odsunął do od składu na mecz ze Śląskiem Wrocław. Serb nie pojechał także na piątkowe spotkanie do Gdyni, gdzie sosnowiczanie zmierzą się z Arką.

Zagłębie Sosnowiec - fot. Wojciech Rejdych
Zagłębie Sosnowiec – fot. Wojciech Rejdych

Żarko Udovicić z Lechią Gdańsk związał się dwuletnią umową, która ma obowiązywać do końca czerwca 2021 roku. – Po rozmowie z trenerem i dyrektorem sportowym nie mogłem odmówić. Jeśli dzwoni do Ciebie zdobywca krajowego pucharu, decyzja może być tylko jedna. Taka szansa zdarza się tylko raz w życiu. Niestety Zagłębie Sosnowiec nie utrzymało się w Lotto Ekstraklasie, ale w przyszłym sezonie będę w Lechii walczył o najwyższe cele – mówi nowy nabytek Lechii.

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 3:3 - fot. Wojciech Rejdych
Zagłębie Sosnowiec – Śląsk Wrocław 3:3 – fot. Wojciech Rejdych

Serb w swojej karierze grał w takich zespołach, jak Morava Katrga, Sloboda Uzice, Mladost Lucani, Napredak Krusevac oraz FK Novi Pazar. Ma za sobą także występy w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju. Udovicić może występować na lewej stronie boiska w linii pomocy bądź obrony.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. Obecna ekipa w Sosnowcu jest bardzo stanowcza i nie znosi żadnego sprzeciwu, efekty tego są dość drogie i jaskrawo widoczne.

    • Było nie było, Żarko ma status lokalnej gwiazdy. Skoro nawet z nim tak się ‚rozprawiono’ to współczuję pozostałej reszcie pracowników administracji UM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here