Maksym Niemiec podpisał 2-letni kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. 18-letni lewy obrońca ostatnio występował w III-ligowej Elanie Toruń.

Ten młody piłkarz jest wychowankiem sosnowieckiego klubu. Od 2009 roku występował w drużynach młodzieżowych Zagłębia. W sezonie 2018/19 zadebiutował w drugim zespole trenowanym wówczas przez Jovana Ninkovicia.

– Bardzo się cieszę z powrotu do mojego macierzystego klubu, pojawiłem się tutaj mając zaledwie 6 lat, i przeszedłem całą edukację piłkarską. Mam nadzieję że moja determinacja i ciężka praca pozwoli mi znaleźć się w składzie pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec. – komentuje Maksym Niemiec po podpisaniu kontraktu. – Pomimo pewnego doświadczenia w piłce seniorskiej, które zdobyłem w Elanie Toruń, nie wykluczam dalszego przygotowania na poziomie III ligi, by znaleźć się nie długo w Zagłębiu, jeszcze mocniejszy piłkarsko – dodaje.

Dotychczasowo Maksym oprócz występów w sosnowieckim klubie, reprezentował także barwy Stadionu Śląskiego Chorzów, gdzie miał okazję gry w pełnym wymiarze czasowym w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Kolejny etap w rozwoju kariery Maksyma to III-ligowa Elana Toruń, gdzie grał regularnie przez 1,5 roku.

W trakcie zimowych przygotowań Zagłębia do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi 18-latek trenował przez pewien okres z pierwszym zespołem sosnowiczan i zaliczył udany występ w sparingu z Puszczą Niepołomice. Teraz związał się profesjonalną umową z Zagłębiem.