W meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali na wyjeździe z Koroną Kielce 1:2 (0:0). Honorowe trafienie dla Zagłębia zanotował Wojciech Szumilas.

Mecz czwartej w tabeli Korony Kielce z dziesiąty Zagłębiem w pierwszej połowie był wyrównany, a Zagłębie miało w tej części kilka okazji strzeleckich. Pierwszy celny strzał na bramkę w 19 minucie oddał Szymon Pawłowski, a w ostatnim kwadransie pierwszej połowy swoje sytuacje zmarnowali Sobczak i Patryk Bryła.

Początek drugiej połowy to zdecydowanie lepsza gra Korony Kielce. Pierwszy gol dla piłkarzy ze świętokrzyskiego padł w 55 minucie, kiedy to na bramkę Zagłębia główkował Evgeniy Shikavka. Na następny gol nie musieliśmy długo czekać, bo już w 67 minucie na 2:0 podwyższył Filipe Oliveira strzałem z bliskiej odległości.

Sosnowiczanie gola kontaktowego zdobyli siedem minut później, kiedy to z rzutu wolnego, strzałem z 30 metrów popisał się Wojciech Szumilas. Końcówka meczu jednak nie przyniosła już zmiany wyniku. Sosnowiczanie dążyli do wyrównania, ale nie zdołali już poważniej zagrozić bramce gospodarzy.

Korona Kielce-Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)

1:0 – Evgeniy Shikavka 55 minuta, 2:0 – Filipe Oliveira 67 minuta, 2:1 – Wojciech Szumilas 74 minuta.

Korona: Forenc – Corral (68′ Szymusik), Malarczyk, Podgórski (68′ Łukowski), Frączczak (89′ Kiełb), Takać (46′ Shikavka), Błanik (82′ Petrov), Danek, Oliveira, Sewerzyński, Zebić
Trener: Leszek Ojrzyński

Zagłębie: Gliwa – Bodzioch, Dalić (49′ Duriska), Kamiński (81′ Popczyk), Oliveira, Masłowski, Ryndak, Seedorf, Bryła (71′ Szumilas), Pawłowski (71′ Banaszewski), Sobczak (71′ Sanogo)
Trener: Artur Skowronek.

Sędzia: Damian Kos z Gdańska.

Żółte kartki: Frączczak 50′, Malarczyk 57′ – Masłowski 70′, Kamiński 75′