Portugalczyk Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step) wygrał drugi etap 78. Tour de Pologne i został nowym liderem wyścigu. Blisko podium był Michał Kwiatkowski.

Zwycięzca drugiego etapy dopiero na 1,5 kilometra przed końcem zaatakował. O triumf walczyli także Kolumbijczyk Alberto Rubio, Włoch Diego Ulissi, Słoweniec Matej Mohorić i Michał Kwiatkowski.

Polak blisko czołówki

Portugalczyk zachował najwięcej sił i dzięki temu wygrał etap. Finiszował przed Ulissim i Mohoriciem. Czwarty metę przekroczył Kwiatkowski, który zaatakował trochę wcześniej, przez co zabrakło mu sił. Powinien je oszczędzać na środę, 11 sierpnia. Kolarzy tego dnia czeka najdłuższy odcinek podczas całego Tour de Pologne.

Bieszczadzkie krajobrazy

Trzeci etap wyścigu dookoła Polski prowadzi z Sanoka przez Ustrzyki Dolne, Arłamów i Łańcut. Linia mety znajduje się z kolei w Rzeszowie. Zawodników na trasie czeka aż sześć premii – trzy lotne Lotto, dwie górskie II kategorii i jedna III.

Łączny dystans to 226 kilometrów. W pierwszej części kolarze będą zmuszeni pokonać trasę wypełnioną wzniesieniami. Na nic zlokalizowano premie trzy. Po nich trasa się unormuje. Kolarzy czeka sześciokilometrowy fragment trasy oraz płaski finisz umiejscowiony w Rzeszowie.