Aluron CMC Warta Zawiercie poinformowała, że od nowego sezonu kapitanem zespołu zostanie 33-letni Michał Żurek. Poprzednio tę funkcję pełnił Grzegorz Bociek.

Doświadczony atakujący zakończył jednak współpracę z zawiercianami wraz z końcem sezonu. W nowych rozgrywkach będzie siatkarzem Gwardii Wrocław. Stąd też w drużynie doszło do zmiany kapitana.

Zaskakująca decyzja

Wybór Żurka do tej roli jeszcze w sezonie 2020/2021 byłby niemożliwy. Przed nowymi rozgrywkami doszło do zmiany przepisów. Dzięki temu gracz z pozycji libero, a więc tej, na której występuje Żurek, może zostać kapitanem zespołu.

Trener „Jurajskich Rycerzy”, Igor Kolaković podkreśla zalety swojego zawodnika. – Posiada empatię w stosunku do innych graczy, zależy mu na wynikach zespołu i stawia je ponad indywidualne interesy – mówi szkoleniowiec Warty.

Dawno nie był kapitanem

Dla zawodnika to ogromne wyróżnienie. Rok po dołączeniu do zespołu z Zawiercia otrzymał tak wysoką funkcję. Jak podkreśla sam zawodnik od ostatniego spotkania w roli kapitana upłynęło wiele lat.

– To jest fajne wyróżnienie, szczególnie z tego powodu, że pracowałem już z trenerem rok i miał możliwość poznania mnie w różnych sytuacjach. Z tego powodu się cieszę, że mieliśmy ciężki sezon, a po nim trener uznał, że to ja powinienem być kapitanem. Ciężko mi się wypowiadać na temat tej roli, bo ostatnio byłem kapitanem w czasach juniorskich, kiedy jeszcze byłem rozgrywającym. To było tak dawno, że praktycznie tego już nie pamiętam – mówi Żurek

33-latek miał już okazję poprowadzić nowy zespół w rozgrywkach PreZero Grand Prix. „Jurajscy Rycerze” po porażce z LUK-iem Lublin i Indykpolem AZS-em Olsztyn odpadli z rozgrywek.