Do aresztu, na najbliższe trzy miesiące, trafił 17-latek z Czeladzi, który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 44-letniego mężczyzny.

Jak informuje będzińska policja do zdarzenia doszło pod koniec lipca w Czeladzi przy ul. Nowopogońskiej, niedaleko sklepu nocnego. Policyjny patrol zauważył mężczyznę, który pomagał przeciągnąć leżącego na jezdni 44-latka, aby nic mu się nie stało.

Znajdujący się na drodze mężczyzna posiadał liczne obrażenia ciała. Po udzieleniu pomocy medycznej poszkodowany został przewieziony przez załogę pogotowia do szpitala, a śledczy z czeladzkiej jednostki podjęli czynności zmierzające do ustalenia, co wydarzyło się tamtejszej nocy.

– Po wykonaniu wielu ustaleń mundurowi wpadli na trop 17-letniego mieszkańca Czeladzi, którego podejrzewali o ciężkie pobicie mężczyzny. Kryminalni ustalili miejsce pobytu nastolatka i go zatrzymali. 17-latek trafił następnie do policyjnego aresztu – informują policjanci.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić młodemu mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.