Phil Bauhus (Bahrain Victorious) wygrał pierwszy etap 78. Tour de Pologne. We wtorek, 10 sierpnia podczas drugiej części wyścigu dookoła Polski niemieckiego kolarza czeka trudne zadanie.

Bauhus na ostatnich metrach finiszu pierwszego etapu w Chełmie wyprzedził Kolumbijczyka Alvaro Hodega (Deceunick-Quick Step) i Francuza Hugo Hofstettera (Israel Start-Up Nation). Przeciętnie zaprezentowali się reprezentanci Polski. 10 na mecie był Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers). 49 był Stanisław Aniołkowski (Reprezentacja Polski). Pozostali Polacy dojechali do mety poza pierwszą 50.

Start z „perły renesansu”

We wtorek, 10 sierpnia zawodnicy rozpoczynają rywalizację podczas drugiego etapu. Start zaplanowano w Zamościu, z kolei finisz po 201 kilometrach w Przemyślu. Teoretycznie trasa jest raczej spokojna poza samą końcówką, gdzie na kolarzy czekają trzy bardzo wymagające podjazdy, w tym jeden który prowadzi na metę etapu. Łączna suma przewyższeń wyniesie 1800 metrów. Nachylenie ostatniego podjazdu ma sięgać nawet i 15 proc.

– Zamość to perła renesansu zbudowana przez polskiego szlachcica, który mieszkał w Padwie i wrócił do Polski z kilkoma włoskimi architektami. Z kolei Przemyśl to historyczna twierdza, która zatrzymała armię rosyjską. Tu również trafimy na wspaniałą, zabytkową zabudowę. Ten etap zakończony zostanie ponad dwukilometrowym odcinkiem, który dla zawodników będzie prawdziwym testem umiejętności – powiedział o drugim etapie Tour de Pologne Czesław Lang, dyrektor wyścigu.

Sanok kolejnym przystankiem

Zawodników na trasie czeka pięć premii – trzy górskie w Wólce Husińskiej, Kalwarii Pacławskiej i Gruszowej oraz dwie lotne Lotto w Krasnobrodzie oraz Józefowie. Zwycięzcę drugiego etapu wyścigu dookoła Polski poznamy około godziny 19. Kolarze z Przemyśla udają się do Sanoka. Tam rozegra się trzeci etap 78. Tour de Pologne.