Remi Cavagna (Deceuninck – Quick Step) wygrał szósty etap Tour de Pologne. Trzecie miejsce zajął Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe). Na podium klasyfikacji generalnej awansował Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

Kolarze rywalizowali w Katowicach w jeździe indywidualnej na czas. Francuz Cavanga osiągnął bardzo dobry czas 22:10 i mógł ze spokojem obserwować poczynania swoich przeciwników.

Lider się umocnił

Drugie miejsce zajął lider Tour de Pologne, Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step). Do zwycięzcy stracił 13 sekund. Rewelacyjnie pojechał Bodnar. Do mety przyjechał z czasem tylko o trzy sekundy gorszym niż Almeida.

Michał Kwiatkowski również zaprezentował się dobrze. Zaliczył piąty czas dnia, co umożliwiło mu „wskoczenia” na podium klasyfikacji generalnej. Do lidera traci w niej 33 sekundy, a do drugiego w tabeli Mateja Mohoricia (Bahrain-Victorious) 26.

Finał w Krakowie

W niedzielę, 15 sierpnia odbędzie się ostatni etap 78. Tour de Pologne. Start zaplanowano w Zabrzu. Finisz z kolei umiejscowiono na krakowskich Błoniach. Trasa liczy 145 kilometrów. Zawodnicy powalczą także o premię górską w Łaziskach oraz lotną w Kopalni Piast. Jeszcze jedna, dodatkowa znajduje się na 65 kilometrów od mety. Jest to upamiętnienie 65-lecia Totalizatora Sportowego.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Katowice zdecydują o zwycięstwie w 78. Tour de Pologne