Trwa kolejny etap przebudowy ulicy 3 Maja w centrum Sosnowca. Prace wiążą się ze sporymi utrudnieniami w ruchu oraz licznymi objazdami.

Po tym, jak drogowcy rozpoczęli prace na jezdni prowadzącej w kierunku Środuli oraz w kierunku centrum Sosnowca na odcinku od remontowanej kładki dla pieszych na wysokości Środuli aż do ulicy Zamkowej, czas na utrudnienia w centrum miasta.

W ubiegłym tygodniu drogowcy zamknęli fragment ulicy 3 Maja pod estakadą, a cały ruch odbywa się jezdnią w kierunku Środuli. Niesie to ze sobą spore utrudnienia dla kierowców, którzy powinni zapoznać się z nową organizacją ruchu.

Na kierowców czekają spore utrudnienia. Prace na drodze prowadzącej do centrum Sosnowca potrwają dwa tygodnie, później przez kolejne dwa tygodnie będzie remontowany odcinek prowadzący w kierunku Środuli. Objazdy czekają na jadących od strony Środuli, od strony centrum, od Pogoni (zjeżdżających z CWK „Ślimak”), od ulicy Wawel oraz od ul. Mościckiego i Urzędu Miejskiego.

Objazd 3 Maja - fot. UM Sosnowiec
Objazd 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

Jak podkreślają sami kierowcy szczególną uwagę trzeba zwrócić jadąc 3 Maja od Ślimaka do dworca, gdzie należy ustąpić pierwszeństwa tramwajowi oraz pojazdom jadącym przeciwna nitką od Środuli i Wawelu. Narzekają oni także na brak tymczasowej sygnalizacji świetlnej w tym miejscu.

– Oznakowanie remontowe pozostawia sporo do życzenia, jednak największą zmorą są kierowcy jadący „na pamięć”, podczas gdy trzeba tu teraz zwrócić szczególną uwagę na znaki – powiedział nam jeden z kierowców.

Najpoważniejszym utrudnieniem będzie wyłączenie możliwości przejazdu ulicą 3 Maja pod estakadą. Ruch będzie odbywał się jezdnią w kierunku Środuli. Dodatkowo w piątek po południu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna w rejonie remontowanej jezdni.

Wszystkie prace związane z przebudową ulicy 3 Maja powinny zakończyć się wiosną przyszłego roku. Kierowcy muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.

Utrudnienia na ulicy Sienkiewicza

Spore utrudnienia czekają na kierowców także w rejonie ulicy Sienkiewicza, gdzie od kilku dni wyłączona jest sygnalizacja świetlna w związku z trwającymi pracami na ulicy Modrzejowskiej.