Od wtorku, 3 sierpnia, ruch w ciągu Al. Paderewskiego w rejonie ul.Białostockiej w Sosnowcu wraca ruch. Wcześniej był wstrzymany w związku z budową nowe linii tramwajowej.

W związku z przebudową układu drogowego wraz z linią tramwajową w dzielnicy Zagórze od pętli tramwajowej do ronda Jana Pawła II w Sosnowcu wraca od wtorku 3 sierpnia, od godz.9.00 ruch w ciągu Al. Paderewskiego w rejonie ul.Białostockiej. W razie nadmiernego natężenia przewidziano ruch wahadłowy i sygnalizację świetlną.

Wraca ruch na ulicy Paderewskiego – fot. UM Sosnowiec

Nowa, blisko czterokilometrowa, linia tramwajowa przebiegać będzie od dotychczasowej pętli tramwajowej poprzez dwupoziomowe skrzyżowanie z ul. Braci Mieroszewskich (tunelem pod jezdnią), przez nieużytki do al. Wolności, przez ul. ks. Blachnickiego i dalej wzdłuż ul. Białostockiej, al. Paderewskiego i ul. Marszałka Rydza Śmigłego do ronda im. Jana Pawła II, gdzie planowane jest zakończenie trasy pętlą tramwajową.

Wartość zadania zgodnie z zapisami umowy wynosi niespełna 88,6 mln zł netto. Prace mają zakończyć się na początku 2023 roku. To pierwsza taka inwestycja w mieście od 40 lat.