Przez cztery dni, od soboty do wtorku na zlecenie Tramwajów Śląskich firma Silesia Invest będzie prowadziła poważne prace w rejonie skrzyżowania ulic Mościckiego, Małachowskiego i Kościelnej w Sosnowcu.

Planowane prace wiążą się z utrudnieniami, ponieważ przez cztery dni nie będzie można przejechać przez skrzyżowanie, a ruch zostanie poprowadzony objazdami. Wyłączenie skrzyżowania z ruchu związane jest z pracami polegającymi na demontażu istniejącego torowiska oraz ułożeniu nowego w betonowych płytach.

Na czas prowadzonych prac zmieni się także funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 88, 91, 100, 116, 902N skierowane zostaną na trasy objazdowe, dodatkowo zmianie ulegnie rozkład jazdy wyżej wymienionych linii. Ponadto, przystanek Sosnowiec Ostrogórska 03 nie będzie obsługiwany.

Zmiany dla mieszkańców

Torowisko powstające na fragmencie ulicy Małachowskiego, od ul. Mościckiego do ul. 3 Maja, wybudowane będzie w nowoczesnej konstrukcji płyt prefabrykowanych z elastycznym montażem szyn w komorach z wykorzystaniem mas zalewowych. Zmodernizowany zostanie też m.in.: układ zasilania, sieć trakcyjna i system oświetlenia ulicznego, a przebudowa obejmie również przystanek i instalacje podziemne.

Kierowcy i pasażerowie muszą pamiętać o zmianach w centrum miasta

Ulica Małachowskiego w Sosnowcu w części przewidzianej obecnie do modernizacji ma zmienić się w deptak. Plany miasta w tym zakresie są bezpośrednio związane z inwestycją spółki Tramwaje Śląskie, jednak w tym przypadku, zakres miejski ma być realizowany po zakończeniu prac torowych.

Realizacja prac torowych w ul. Małachowskiego w Sosnowcu ma potrwać do września 2021 r. Wartość tramwajowej inwestycji wynosi 6,2 mln zł netto.

CZYTAJ TAKŻE: