Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Klimontów w Sosnowcu zostanie odmieniony. Duże zmiany zajdą również na zewnątrz. Prace ruszą wiosną.

To będzie prawdziwa metamorfoza przychodni przy Hubala-Dobrzańskiego w Sosnowcu. – Budynek jest w fatalnym stanie. Ten remont był elementem odmiany Klimontowa – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przemiana Klimontowa

Remont przychodni to element szerszego projektu przemiany Klimontowa. Już teraz trwają prace przy przebudowie skrzyżowania. Obecnie prowadzony jest pierwszy etap, który obejmuje prace przy rozbudowie ulicy Zapolskiej – na odcinku od skrzyżowania z ul. Hubala-Dobrzańskiego do wjazdu na teren Centrum Pediatrii.

Trwa także przygotowanie do drugiego etapu, którym będzie przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic Hubala-Dobrzańskiego, Zapolskiej i Gacka. W tym miejscu powstanie rondo, które zdecydowanie poprawi płynność ruchu. W dalszej kolejności ruszy przebudowa skrzyżowania ulic Wileńskiej, Łukasiewicza i Minerów.

– Ogromnie się cieszę z działań, jakie były do tej pory i z tego, co obecnie dzieje się w Klimontowie. Dzielnica staje się o wiele atrakcyjniejsza i bezpieczniejsza. Remont przychodni to kolejny element szerszego projektu – mówi Piotr Dudek, sosnowiecki radny.

Remont przychodni

Sama przychodnia przy Hubala-Dobrzańskiego zostanie ocieplona, wymienione zostanie pokrycie dachowe. W budynku założone zostaną nowe okna i drzwi, a prace obejmą też instalacje odgromowe, blacharskie, remont części wspólnych budynku (korytarze i klatki schodowe) i wymianę części instalacji. Umowa obejmuje również prace na zewnątrz, m.in. remont schodów, nawierzchni wokół budynku i montaż pochylni dla osób z niepełnosprawnościami.

– Cieszę się, że przetarg został rozstrzygnięty, a sam remont wpisuje się w projekt Klimontów Od Nowa. Prace powinny ruszyć już wkrótce, a już jesienią zobaczymy całkowicie odmieniony budynek – mówi Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.

Warto dodać, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje budowę pełnowymiarowego boiska całorocznego, zadaszonego halą pneumatyczną. Swoją inwestycję mieszkalną nieopodal planuje także prywatny inwestor, a już wkrótce remont przejdzie także ulica Kraszewskiego.

Remont przychodni przy Hubala-Dobrzańskiego wykona firma Budoprimex z Sosnowca. Koszt to prawie 1,2 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE:

Duże zmiany w jednej z dzielnic miasta. Zrealizowanych zostanie kilka inwestycji