Skrzyżowanie, parkingi, boisko. Przyszła pora na opiekę zdrowotną w Klimontowie. W 2022 roku Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu przeprowadzi remont przychodni przy Hubala-Dobrzańskiego.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Klimontów w Sosnowcu zostanie odmieniony. Duże zmiany zajdą na zewnątrz. Na taką przemianę przyjdzie nam jeszcze poczekać, ponieważ obecnie trwa postępowanie przetargowe, a przewidywane pracę mogą ruszyć dopiero w 2022 roku.

– Budynek jest w fatalnym stanie. Chcemy, aby ten remont był elementem odmiany Klimontowa – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Budynek zostanie ocieplony, wymienione zostanie pokrycie dachowe. Wymienione zostaną okna i drzwi. Prace obejmą również instalacje odgromowe, blacharskie, remont części wspólnych budynku i wymianę części instalacji.

Jest to jedna inwestycja z wielu, ponieważ Klimontów przejdzie prawdziwą rewolucję. Na ten moment są to informacje wstępne, ale niedługo będzie trzeba czekać aż wszystko ruszy do przodu.