W piątek, 13 sierpnia przywrócony ma zostać ruch na alei Blachnickiego w Sosnowcu. Wcześniej był wstrzymany w związku z budową nowe linii tramwajowej.

Jak informuje sosnowiecki urząd już w piątek ma zostać przywrócony ruch na alei Blachnickiego. To kolejny etap budowy nowej linii tramwajowej. Wykonawca prac, firma Eurovia, przekazała informację, że przywrócenie jezdni do ruchu zaplanowano na piątek, 13 sierpnia, na godzinę 10.00.

Nowa, blisko czterokilometrowa, linia tramwajowa przebiegać będzie od dotychczasowej pętli tramwajowej poprzez dwupoziomowe skrzyżowanie z ul. Braci Mieroszewskich (tunelem pod jezdnią), przez nieużytki do al. Wolności, przez ul. ks. Blachnickiego i dalej wzdłuż ul. Białostockiej, al. Paderewskiego i ul. Marszałka Rydza Śmigłego do ronda im. Jana Pawła II, gdzie planowane jest zakończenie trasy pętlą tramwajową.

Wartość zadania zgodnie z zapisami umowy wynosi niespełna 88,6 mln zł netto. Prace mają zakończyć się na początku 2023 roku. To pierwsza taka inwestycja w mieście od 40 lat.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Trwa budowa nowej linii tramwajowej. To pierwsza taka inwestycja od 40 lat