Miasto Będzin pozyskało kolejne dofinansowanie z Unii Europejskiej na dwie inwestycje miejskie w kwocie 1,6 mln złotych.

Dofinansowanie w kwocie 1,6 mln złotych pochodzące z z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego przeznaczone zostanie na adaptację dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie przy ulicy 1 Maja. Budynek zostanie zaadaptowany na Centrum Usług Społecznych, które mieściło będzie dwie formy wsparcia społecznego tj. Klub Seniora oraz Dzienny Dom Pomocy.

– Centrum Usług Społecznych przyczyni się do zwiększenia dostępności do usług społecznych osób starszych i niesamodzielnych oraz wpłynie na poszerzenie oferty zajęć pozwalających na aktywną integrację seniorów – mówi Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy będzińskiego magistratu.

Powierzchnia użytkowa lokalu wynosząca blisko 750 m² stwarza możliwość wykreowania przestrzeni dostosowanej do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. – Wprowadzone zmiany adaptacyjne przyczynią się do uczynienia przestrzeni CUS w taki sposób, aby sprzyjała rozwojowi zachowań aktywnych – dodaje Kinga Wesołowska-Bodzek.

Ponadto, dofinansowanie pozwoli na wyznaczenie w obrębie głównych ulic śródmieścia bezpiecznych dróg rowerowych połączonych węzłem przesiadkowym przy ulicy Kościuszki.

– Rozbudowa tras rowerowych w Będzinie ma stworzyć bezpieczny i alternatywny sposób do podróżowania w drodze do i z pracy, a także ułatwić mieszkańcom Będzina podróżowanie transportem zbiorowym – podkreśla Łukasz Komoniewski, prezydent miasta.

Jak zaznaczają będzińscy urzędnicy, inwestycje rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Czy podoba Ci się zwycięska koncepcja przebudowy centrum Sosnowca?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...