W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się długo wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu.

Remont rozpoczął się od strony ulic Małachowskiego i Kościelnej. Na czas wykonywanych prac w okolicy została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Utrudnienia pojawiają się również na ulicy Targowej – na odcinku od ulicy Małachowskiego do ulicy Modrzejowskiej.

Jak zapewniają urzędnicy, dojście do posesji w strefie robót będzie możliwe, ale dojazd ograniczony zostanie wyłącznie dla pojazdów budowy, zaopatrzenia i mieszkańców.

Przebudowa głównego miejskiego deptaka ma kosztować blisko 3,4 mln zł, a wykonawcą prac jest firma TKS. Modernizacja potrwa około pół roku.

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ
Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ

W pierwszej kolejności swoje prace wykona jednak Tauron Ciepło, który w ulicy ułoży sieć ciepłowniczą i stopniowo będzie podłączać do niej kolejne budynki. W ten sposób miasto chce ograniczyć emisję pyłów w ścisłym centrum miasta.

W ramach prac wybudowana zostanie również kanalizacja deszczowa, która powinna w dużym stopniu ograniczyć pojawiający się od czasu do czasu przykry zapach ze studzienek.

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ
Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ

Ulica Modrzejowska przejdzie prawdziwą metamorfozę. Sama ulica zyska nowe LED-owe oświetlenie, a obecną niezbyt efektowną kostkę brukową zastąpią granitowe płyty. Zmieni się również architektura ulicy – pojawią się stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci oraz ograniczniki ruchu. Przybędzie również zieleni, w specjalnych wypustach zostaną posadzone drzewa – lipy srebrzyste.

Ciekawym akcentem będzie także fontanna, która pojawi się na wysokości drogerii Rossmann. Ma być podobna do tej, która funkcjonuje już na skwerku przy ul. Małachowskiego.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Wszystko ładnie pięknie, tylko proszę wykonawców o jedno, przymocujcie wszystko mocno do podłoża, żeby nie ukradli tak jak przy stadionie Ludowym.

  2. […] Zapoczątkowane w lipcu prace ciągną się od skrzyżowania ulicy Modrzejowskiej z Kościelną do ulicy Targowej. Obecnie trwają prace przy zasypywaniu wykopu, który ciągnie się wzdłuż ulicy Modrzejowskiej. Wkrótce mieszkańcy miasta będą mogli tu już swobodnie przejść środkiem ulicy. Prace przeniesione zostaną bliżej kamienic i budynków po obu stronach ulicy. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here