W środowym sparingu rozegranym na Stadionie Ludowym Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Wisłą Kraków 2:2. Udany debiut zaliczył Patrik Misak.

Od remisu rozpoczęli zimowe sparingi piłkarze Zagłębia. Sosnowiczanie zremisowali z Wisłą Kraków 2:2. W zagłębiowskim zespole po raz pierwszy wystąpili Maciej Ambrosiewicz i Szymon Sobczak (w pierwszej połowie) oraz Patrik Misak (w drugiej odsłonie). W obu częściach spotkania trener Kazimierz Moskal wystawił dwie różne jedenastki.

Pierwsza połowa niewątpliwie należała do drużyny z Krakowa. Biała Gwiazda na prowadzenie wyszła w 38. minucie. Krystiana Stępniowskiego pokonał Yaw Yeboah. Sosnowiczanie próbowali wyrównać, ale strzały Szymona Sobczaka, Szymona Pawłowskiego i Mateusza Szweda nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i ruszyli do odrabiania strat. W 71. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Patryk Małecki, który wpadł w pole karne i uderzył w kierunku bramki Michała Buchalika. Golkiper Wisły odbił futbolówkę, ale skuteczną dobitką popisał się Patrik Misak i z bliskiej odległości wpakował ją do siatki. Krakowianie szybko odpowiedzieli, ale Piotr Starzyński chybił z kilku metrów.

Dziesięć minut przed końcem spotkania Zagłębiacy ruszyli z szybką kontrą. Patrik Misak był przy piłce, ale Daniel Hoyo-Kowalski nieprzepisowo zatrzymał go w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Goncalo Gregorio i doprowadził do wyrównania.

W sobotę, 23 stycznia, gracze Kazimierza Moskala zagrają drugi mecz kontrolny w tym roku. Do Sosnowca przyjedzie Korona Kielce. Początek meczu o godz. 13.00.

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 – Yaw Yeboah (38.), 0:2 – Stefan Savić (56,), 1:2 – Patrik Misak (71.), 2:2 – Goncalo Gregorio (80., karny).

Zagłębie: Stępniowski – Turzyniecki, Duriska, Zawodnik testowany, Seedorf – Szwed, Ambrosiewicz, Radkowski, Oliveira, Pawłowski- Szymon Sobczak (I połowa). Chorążka – Ryndak, Zawodnik testowany (67. Kopeć), Polczak, Gojny – Misak, Wiszniowski, Korzeniecki, Maia, Małecki – Gregório (II połowa).

Wisła: Broda – Burliga, Frydrych, Głogowski, Sadlok – Yaw Yeboah, Plewka, Boguski, Chuca, Buksa – Bećiraj (I połowa). Buchalik – Szot, Hoyo-Kowalski, Szota, Abramowicz – Starzyński, Żukow, Szywacz (82. Chełmecki), Savić, Carlos Silva – Brown Forbes (II połowa).