Policjanci z Sosnowca ustalają okoliczności wypadku, do jakiego doszło na ul. Baczyńskiego. Kierujący land roverem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia kierujący poniósł śmierć na miejscu, a pasażerka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 stycznia na ul. Baczyńskiego w Sosnowcu. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-latek kierujący samochodem marki land rover, poruszając się najprawdopodobniej ze znaczną prędkością, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Pasażerka samochodu w stanie ciężkim trafiła do szpitala – przekazał mł. asp. Tomasz Mogielski z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Do wypadku doszło na łuku drogi. W tym miejscu – jak mówią policjanci – dochodziło już wcześniej do takich zdarzeń. Po uderzeniu bokiem w drzewo, land rover freelander został całkowicie zniszczony. Aby wydobyć ofiary, strażacy musieli wyciąć dach. Śmiertelna ofiara wypadku to mieszkaniec powiatu rybnickiego

Prowadzone postępowanie wyjaśni teraz wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.