Porażką zakończył się pierwszy sparing piłkarek Czarnych Sosnowiec. Zagłębianki przegrały z łodziankami 1:4.

W sobotę, 16 stycznia, podopieczne Sebastiana Stemplewskiego rozegrały pierwszy w tym roku mecz kontrolny. Do Sosnowca przyjechał zespół z Łodzi.

Przez pierwsze trzydzieści minut łodzianki przeważały i strzeliły dwa gole. Przed przerwą sosnowiczanki zdobyły kontaktową bramkę. Bramkarkę SMS-u pokonała Alicja Materek. Po zmianie stron szkoleniowcy wymienili całe jedenastki. Łodzianki wciąż miały przewagę, którą udokumentowały dwoma kolejnymi trafieniami i wygrały 4:1.

Warto dodać, że trener sosnowiczanek nie mógł skorzystać z pięciu podstawowych zawodniczek – Veroniki Slukovej, Weroniki Zawistowskiej, Dżesiki Jaszek i Klaudii Olejniczak.

Czarni Sosnowiec – TME UKS SMS Łódź 1:4 (1:2)

Bramki: Alicja Materek – Katarzyna Konat, Dominika Gąsieniec, Julia Mordel, Marta Miś

Czarni: Anna Szymańska, Patricia Fischerova, Agnieszka Jędrzejewicz, Paulina Czechowska, Oliwia Ogierman, Alicja Materek, Dorota Hałatek, Wiktoria Kuciewicz, Martyna Wiankowska, Lilyana Kostova, Nikol Kaletka. Po przerwie: Martyna Małysa, Dominika Misztal, Kinga Bieszczad, Daria Długokęcka, Weronika Kamala, Paulina Zawiślak, Lidia Grzonka, Julia Wycisk, Olha Zubchyk, Agnieszka Jędrzejewicz, Klaudia Tobiczyk.

SMS: Oliwia Szperkowska, Yurina Enjo, Wiktoria Zieniewicz, Katarzyna Konat, Daria Kurzawa, Dominika Gąsieniec, Adriana Achcińska, Gabriela Grzybowska, Maria Zbyrad, Paulina Filipczak, Anna Rędzia. Po przerwie: Oliwia Macała, Klaudia Jedlińska, Małgorzata Lichwa, Alicja Sokołowska, Ewelina Piórkowska, Oliwia Malesa, Marta Miś, Nadia Krezyman, Tatsiana Markushevskaya, Julia Mordel, Julia Dyśkowska.