Wkrótce rozpocznie się trzeci etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej. Tym razem od nowego ronda do ronda Zagłębia Dąbrowskiego.

Kilka dni temu odbyła się aukcja elektroniczna na trzeci etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej. Według wstępnych szacunków, ta część imała kosztować ok. 10 milionów złotych. – Oferty w przetargu zaczynały się od 8 mln zł i nie da się ukryć, że liczyliśmy, że po aukcjach internetowych jeszcze zaoszczędzimy. Nie myliliśmy się – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Najtańsza oferta wyniosła 7,36 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce podpisana zostanie umowa.

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec
Przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Przypomnijmy. Kilka tygodni temu miasto otrzymało na ten cel 3 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach tej części inwestycji powstanie: nowa jezdnia, chodnik, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych w tym jedno z sygnalizacją oraz przebudowa sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury. Ten etap powinien być gotowy we wrześniu przyszłego roku.

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec
Przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

11 sierpnia ruszyła przebudowa Ostrogóskiej na fragmencie od granicy z Mysłowicami do okolic przejazdu kolejowego. Z tego powodu przejazd przez tory kolejowe w rejonie ulicy Naftowej od 17 sierpnia będzie niemożliwy. Objazdy dla samochodów osobowych i komunikacji publicznej poprowadzone będą przez ulicę Naftową.

– Skomplikowane prace obejmują nie tylko przebudowę samej drogi ale również całej infrastruktury podziemnej. Już dziś proszę wszystkich kierowców o wybieranie innej drogi, ponieważ ruch będzie mocno ograniczony – apeluje prezydent Arkadiusz Chęciński.

Objazdy w rejonie ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Objazdy w rejonie ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Inwestycja obejmuje ponad półkilometrowy fragment drogi wraz z otoczeniem. Nie zabraknie doświetlonych przejść dla pieszych oraz drogi rowerowej i nowego LED-owego oświetlenia. Wybudowana zostanie nowa jezdnia, kanalizacja deszczowa i sanitarna, a także dwie zatoki autobusowe.

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej została podzielona na trzy etapy – pierwszy ma już za sobą. W ubiegłym roku za 5,4 mln zł powstało rondo na skrzyżowaniu ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej wraz z budową 400-metrowego odcinka drogi. Drugi etap – od granicy z Mysłowicami do okolic przejazdu kolejowego trwają od 10 sierpnia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Rozpoczyna się przebudowa ul. Ostrogórskiej w rejonie przejazdu kolejowego. Będą objazdy