Kolejny odcinek ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu przejdzie przemianę. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Sosnowiec otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę kolejnego odcinka ulicy Ostrogórskiej.

Miasto otrzymało 3 mln zł dofinansowania. Dzięki tym pieniądzom uda się wyremontować blisko 700-metrowy fragment ulicy od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do nowego ronda z ulicą Jagiellońską.

Kolejny odcinek ul. Ostrogórskiej zostanie wyremontowany – fot. UM Sosnowiec
Kolejny odcinek ul. Ostrogórskiej zostanie wyremontowany – fot. UM Sosnowiec

Ten fragment ulicy Ostrogórskiej bardzo się zmieni. Pojawią się nie tylko nowe chodniki i droga rowerowa, którą będzie można dojechać do Parku Harcerskiego lub pojechać trasą wzdłuż ulicy Zegadłowicza. Zmienią się również dwa przejścia dla pieszych, jedno zostanie doświetlone, a drugie przeniesione bliżej przedszkola. W tym miejscu pojawi się też sygnalizacja świetlna. Cała droga zyska nowe słupy oświetleniowe.

– Na nowo skomunikujemy ten odcinek nowymi ciągami pieszymi i nową drogą rowerową, która będzie również łączyła ulicę 1 Maja z ulicą Jagiellońską i z dalszą częścią miasta, a także z bulwarem Czarnej Przemszy – mówi Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Kolejny odcinek ul. Ostrogórskiej zostanie wyremontowany – fot. UM Sosnowiec
Kolejny odcinek ul. Ostrogórskiej zostanie wyremontowany – fot. UM Sosnowiec

Całe zadanie ma kosztować 10 mln złotych. Najwięcej, bo około 7 mln zł, ma kosztować utworzenia nowej jezdni wraz z podbudową, a także droga dla rowerzystów i nowe chodniki. Jak informują urzędnicy, sporo trzeba będzie również zapłacić za sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej, a także za przebudowę sieci energetycznej i pozostałej infrastruktury.

– Dziękuję za wsparcie Jarosławowi Wieczorkowi, wojewodzie śląskiemu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy powinien wystartować w czerwcu.

Remont wspomnianego odcinka ulicy Ostrogórskiej to kontynuacja modernizacji z ubiegłego roku. Wtedy dzięki 2,4 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury przebudowany został 400-metrowy odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do przejazdu kolejowego, wraz z budową nowego ronda. Prace te kosztowały wówczas 5,4 mln zł.

Skomentuj przez Facebook

15 KOMENTARZE

 1. To nie dzieje się naprawdę! Chęciński wziął pieniądze od PiSu i podziękował pisiorowi Wieczorkowi??? Przecież powinien zwołać konferencję prasową w TVN, der Onet i GW i rzucić im w pysk tymi Lisowskiej pieniędzmi, a na remont wziąć komercyjny kredyt w banku, tak jak na stadion!

 2. Czyli na skrzyżowaniu z Zegadłowicza i Białą będą światła?
  A nie kolejne rondko 😮

  PS
  jak tam hektary Farmacji? Może krowy by?
  tak samo Humanitas ale tam to dżungla wyrosła

 3. A ja czekam na realizacje budowy ronda na ul. Hubala-Dobrzyńskiego przy Szpitalu wraz z ul Gacka o wypadek nie trudno ,w końcu projekt wisi od 2 lat w Urzędzie .

  • To się nie doczekasz. Musisz zadzialać.
   Po co masz radnych? Załóż im chomąto i niech tyrają na to rondo. Masz ich regularnie sprawdzać, co zrobili. Gdy zbyt mało, to przylać batem.

 4. Pomysł ze światłami średni. Przy dużym porannym ruchu rondo często jest zablokowane stojącymi samochodami bo na przystanku na Ostrogórskiej stoi autobus. Co będzie przy światłach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here