Czerwony i w wielu miejscach popękany czerwony asfalt na torowisku w centrum Sosnowca zastąpi trawa. Pierwsze prace zaplanowano na 22 i 23 sierpnia.

Po sugestiach miasta zmieni się torowisko przy ul. 3 Maja w centrum Sosnowca. W dniach 22-23 sierpnia rozpocznie się wymiana nawierzchni torowiska na pierwszym fragmencie. Na razie prace obejmą ok. 140-metrowy odcinek – od ślimaka w kierunku w centrum.

Roboty gwarancyjne będzie prowadziła firma Dabud, a Tramwaje Śląskie jednocześnie naprawią torowisko. – Po zerwaniu asfaltu pojawi się tam system nawadniający, a całość zostanie przykryta humusem. Na koniec w torowisku zostanie posiana trawa. To oznacza, że w trakcie wspomnianego weekendu wystąpią spore utrudnienia w kursowaniu tramwajów – tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego urzędu.

Docelowo prace mają objąć praktycznie cały fragment ulicy 3 Maja z kilkoma wyjątkami. – Pierwszym z nich będzie wylot z ulicy Śmigielskiego – to ma ułatwić zawracanie karetkom. Drugim fragmentem będzie skrzyżowanie z ulicą Małachowskiego, a trzecim część przy przystankach w ścisłym centrum – dodaje Rafał Łysy.

Kolejne etapy wymiany nawierzchni mają być przeprowadzane w weekendy, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać ruch. – Po zakończeniu prac torowisko na 3 Maja będzie trawiaste, co zdecydowanie odmieni wygląd ulicy – podkreślają sosnowieccy urzędnicy.

10 KOMENTARZE

  1. „Kolejne etapy wymiany nawierzchni mają być przeprowadzane w weekendy, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać ruch”
    A można po prostu w nocy, wydajne sztuczne oświetlenie do takich celów wymyślono już dawno temu i z powodzeniem stosowane jest na zachodzie.

  2. A przecież jak zapewniał złotousty rzecznik miasta w 2013 roku torowisko wykonane w nowej technologii na 3 Maja ma wytrzymać bez remontów dziesiątki lat…

    • Remont kapitalny co kilka lat, fiu, fiu. Zaraz zaraz, czy podobnie nie było przypadkiem lata temu z kostką chodnikową na 3-go Maja i Modrzejowskiej? A zielone torowisko… czy to nie aby Powrót Do Przeszłości. Gospodarz niby się zmienił, ale widać, że duch Sprawdzonego Gospodarza czuwa….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here