W piątek, 1 kwietnia zmieni się trasa linii tramwajowej 27. Ma to związek z przebudową torowiska wzdłuż ulic generała Andersa i 1 Maja w Sosnowcu.

Trasa linii 27 będzie przebiegać na trasie skróconej od Osiedla Zamkowego Pętla do przystanku Sosnowiec Wspólna oraz od przystanku Sosnowiec Ostrogórska do Osiedla Zamkowego Pętla.

Dla zminimalizowania niedogodności tego samego dnia wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy zastępczej komunikacji autobusowej T-27. Zmiany godzin odjazdów na tej linii zapewnią skoordynowanie z kursami tramwajów 27.

rozkład jazdy
Skrócona trasa tramwaju nr 27 – fot. ZTM

Warto wspomnieć, że w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy torowiska w rejonie ronda Ludwik, 28 marca wprowadzona została zmiana rozkładu linii autobusowych 35, 160, 690, 902N, 935. W związku z prowadzoną przebudową infrastruktury torowej, komunikacja tramwajowa na terenie Sosnowca oraz Katowic do odwołania funkcjonuje na zmienionych zasadach.

Przebudują 6 kilometrów torów

Przebudowa obejmuje 6 kilometrów torów: od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do ronda u zbiegu ulic Andersa i 11 Listopada. Planowane prace będą obejmowały całą infrastrukturę, wymienione zostanie również torowisko przecinające rondo Ludwik (1 Maja, Mikołajczyka, Andersa, Narutowicza).

Poprawi się też jakość obsługi pasażerów, ponieważ prace będą dotyczyły przebudowy 14 peronów. Zainstalowane zostaną nowe słupy wraz z trakcją elektryczną. Ponadto tramwaje zadbają o remonty przejazdów, zarówno tych prowadzących do indywidualnych domów, jak i osiedli. Uzupełniony zostanie system dróg rowerowych.

CZYTAJ TAKŻE:

Trwa duża inwestycja tramwajowa w Sosnowcu. Na kierowców czekają utrudnienia