Przebudowa ulicy Ostrogórskiej wchodzi w kolejny etap. Tym razem układana będzie ostatnia warstwa asfaltu. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej weszła już w zasadzie w finalną fazę. W piątek i sobotę, 8 i 9 kwietnia, firma Drogomax będzie układała ostatnią warstwę nawierzchni jezdni. W związku z tym, ulica Ostrogórska od Ronda Zagłębia Dąbrowskiego do ronda na skrzyżowaniu z Jagiellońską, w tym czasie będzie wyłączona z ruchu.

Tymczasem wjazd w ulicę Zegadłowicza ma zostać otwarty jeszcze przed świętami, o ile aura pozwoli na dokończenie robót w tym miejscu. Prace wykończeniowe wzdłuż ulicy powinny potrwać do końca maja.

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu

To trzeci, ostatni etap przebudowy mającej ponad 1,6 km długości ulicy Ostrogórskiej, który jest prowadzony na odcinku od nowego ronda (ul. Jagiellońska) do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Oprócz nowej jezdni, w ramach inwestycji, wybudowano nowe chodniki, drogę rowerową, doświetlono przejścia dla pieszych.

Ponadto, na przejściu dla pieszych obok przedszkola na skrzyżowaniu ul. Ostrogórskiej i Zegadłowicza zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Prace obejmują również budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury.

Wcześniejsze etapy przebudowy tej ulicy obejmowały wykonanie ronda u zbiegu ul. Ostrogórskiej i Jagiellońskiej wraz z całą infrastrukturą oraz fragment ulicy do granicy z Mysłowicami.