Agencja interaktywna, dietetyk oraz firma handlowa – to zwycięzcy pierwszej edycji, zorganizowanego przez Agencję Rozwoju Lokalnego i miasto Sosnowiec konkursu „Lokal na biznes”.

Pierwsza edycja programu „Lokal na biznes” wystartowała w październiku 2017 roku. Urzędnicy chcieli w ten sposób wesprzeć młodych przedsiębiorców i zaproponowali im pomieszczenia na preferencyjnych cenach.

– Organizując konkurs chcieliśmy zachęcić przedsiębiorców nie tylko do tego, by prowadzili działalność gospodarczą w Sosnowcu, ale by robili to w przestrzeni należącej do ARL – wyjaśnia Krzysztof Haładus, prezes Agencji Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu.

Deklaracje udziału zbierane były do końca kwietnia. W konkursie mógł uczestniczyć każdy przedsiębiorca niezależnie od formuły działalności jaką wybrał – od osoby fizycznej aż po spółkę cywilną lub prawa handlowego.

– Zachętą, nagrodą są preferencyjne czynsze najmu pomieszczeń ale też bardzo korzystne warunki korzystania z innych oferowanych przez nas usług – informuje Krzysztof Haładus.

Jak przekonuje prezes ARL-u, pakiet dla zwycięzców, to nie tylko niski czynsz, ale również doradztwo w pozyskiwaniu funduszy na rozwój firmy, wsparcie przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z funduszy unijnych oraz usługi szkoleniowe i doradcze w zakresie m.in. badań rynku, marketingu i ochrony własności intelektualnej.

Zwycięzcami pierwszej edycji konkursu „Lokal na biznes”, zostali: firma AS DIET Aleksandra Stanek z Sosnowca, agencja interaktywna „I perfect design” Maksym Teper z Sosnowca, a także przedsiębiorstwo handlowe Telbis Ewa Mruszczyk z Dąbrowy Górniczej.

Zwycięzcy wprowadzą się do lokali w biurowcu przy ul. Teatralnej 9 w samym centrum Sosnowca.