echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W Sosnowcu powstaje największa na południu kraju klinika leczenia niepłodności.

Gyncentrum, to największy na południu Polski ośrodek leczenia niepłodności, ma już swoje oddziały w Katowicach, Krakowie, Bielsku-Białek i Częstochowie. Teraz zdecydował się ulokować także w Sosnowcu. Nowoczesne i największe Centrum Leczenia Endometriozy powstaje w tzw. okrąglaku, czyli jednym z dwóch budynków znajdujących się na terenie Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Wojska Polskiego w dzielnicy Niwka.

– Bardzo się cieszymy, że tak nowoczesny ośrodek rozpocznie u nas działalność – mówi Monika Zając, dyrektor SPNT.

Endometrioza to bolesna i często niebezpieczna, trudna do zdiagnozowania choroba ginekologiczna, na którą cierpieć może nawet co dziesiąta kobieta. – Kobiety cierpią nie wiedząc, że odczuwany przez nie ból można wyeliminować. Tego typu specjalistyczne ośrodki, stanowią dla nich szansę na trafną diagnozę i skuteczne leczenie, a co za tym idzie uporanie się z uciążliwymi dolegliwościami i poprawę komfortu życia – wyjaśniają przedstawiciele Gyncentrum.

Centrum Leczenia Endometriozy w Sosnowcu

W sosnowieckim szpitalu – wyposażonym w blok operacyjny i komfortowe jednoosobowe sale – prowadzona będzie nie tylko działalność lecznicza, ale również naukowa. W placówce wykorzystywane będą najnowsze rozwiązania współczesnej medycyny – m.in. laparoskopia TVL i nóż plazmowy.

– Dzięki silnej jonizacji argonu dochodzi do powstania plazmy gazu. Strumień gazowej plazmy nie tylko tnie nieporównywalnie lepiej niż skalpel, ale i dokładniej, a dodatkowo doświetla pole zabiegowe. Przy odpowiednio dobranych parametrach oddziałuje bardzo płytko na tkanki, co jest bardzo istotne w przypadkach pacjentek z endometriozą rozsianą na powierzchni otrzewnej – wyjaśnia dr Dariusz Mercik z Gyncentrum.

Przypomnijmy, że w zarządzanym przez Agencję Rozwoju Lokalnego parku swoją działalność prowadzi obecnie 15 firm. SPNT powstał w 2012 roku na terenie po KWK Niwka-Modrzejów.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);