Młodzi przedsiębiorcy, chcący prowadzić własną działalność gospodarczą na terenie Sosnowca, mogą do końca stycznia składać wnioski w ramach programu „Lokal na biznes”.

„Lokal na biznes” skierowany jest do młodych osób, które po zakończeniu edukacji chcą w stolicy Zagłębia prowadzić działalność gospodarczą lub już ją założyły, ale nie dawniej niż pół roku temu.

– W ten sposób chcemy wesprzeć młodych przedsiębiorców. Proponujemy im pomieszczenia na preferencyjnych warunkach. To jeden ze sposób zatrzymania w naszym mieście młodych osób – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – To kolejny element sosnowieckiego Pakietu Mieszkańca. Obecnie zawiera on 47 propozycji, dzięki którym wspieramy rozwój naszego miasta – dodaje.

Lista lokali programu „Lokal na biznes” - fot. ARL Sosnowiec
Lista lokali programu „Lokal na biznes” – fot. ARL Sosnowiec

Program realizowany jest wspólnie z Agencja Rozwoju Lokalnego, która na początek wytypowała pięć lokali w swoim biurowcu przy ul. Teatralnej 9. Będzie je można wynająć na 2 lata na bardzo preferencyjnych warunkach. – Największy z lokali ma nieco ponad 15 metrów kwadratowych. Miesięczny czynsz za jego użytkowanie wynosi 228 złotych. Cena ta zawiera już opłaty za wszystkie media – wyjaśnia prezydent Chęciński.

Oferty zainteresowanych przedsiębiorców rozpatrywane będą w drodze konkursu, który potrwa do 31 stycznia. Aby móc w nim uczestniczyć należy złożyć dokumenty oraz wpłacić wadium w wysokości 500 złotych.

– Po rozstrzygnięciu konkursu wadium uczestnika, którego oferta nie zostanie przyjęta, będzie zwrócona. Z kolei wadium zwycięskich ofert będzie zaliczać się na poczet kaucji za lokal – podkreśla Tomasz Kamiński, prezes zarządu Agencji Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. i gites! 🙂

    PS
    Czy wiadomo co to w końcu na rogu Szklarnianej i Desmonda Dekkerta? Będzie toto połączona inwestycja miejsko-prywatna?
    Będzie z garażem podziemnym?!

  2. Największy z lokali ma 15 metrów kwadratowych? Jaką działalność można prowadzić w pomieszczeniu 4×4 metry, albo mniejszym? Ciekawy jestem jakie pomysły mają ludzie, bo w takich lokalach to nawet punkt ksero trudno by było otworzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here