Od 8 lipca do Sosnowca wracają „Śniadania na trawie”. W tym roku Zagłębiacy będą spotykać się co tydzień na Górce Środulskiej.

Niedzielne letnie pikniki w Sosnowcu powoli stają się tradycją. W ubiegłym roku i 3 lata temu, mieszkańcy Sosnowca spotykali się w Parku Sieleckim. W tym roku „Śniadania na trawie” będą się odbywały na Górce Środulskiej. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Palma Event.

Jak zapowiadają organizatorzy, co tydzień tematyka śniadań będzie poświęcona innemu krajowi. Pierwsze tegoroczne śniadanie na trawie odbędzie się 8 lipca i potrwa od godz. 9.30 do 14.00. Zagłębiacy poznają smak Jamajki.

– Zaczynamy od Jamajki, czyli kolorowego, roztańczonego kraju pełnego słońca i muzyki reggae. Odwiedzi nas Dawid Portasz, założyciel i wokalista grupy JAFIA, który przybliży nam życie na Jamajce – mówią organizatorzy wydarzenia.

Na mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Będzie można zjeść śniadanie inspirowane jamajską kuchnią. Organizowane będą pirackie podchody, jamajskie mini disco i strefa z zajęciami fitness. Będą też warsztaty plastyczne. – Zrobimy jamajskie spódniczki, czapki piratów i kwiatowe naszyjniki – wymieniają organizatorzy.

Coś dla siebie znajdą również najmłodsi mieszkańcy Sosnowca. Z myślą o nich przygotowano gry i zabawy dla całych rodzin i nie tylko. – Podczas naszych śniadań chcemy organizować także ciekawe zajęcia językowe dla dzieci – podkreślają organizatorzy.

Spotkania w ramach „Śniadania na trawie” odbywać będą się w każdą niedzielę do 2 września.