Masz pomysł na rozwój swojego biznesu, ale brak ci środków na jego realizację? − Teraz to nie problem! Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. oferuje atrakcyjne pożyczki dla przedsiębiorców.

Potrzebujesz dodatkowych środków na bieżące wydatki lub inwestycje dla firmy? − Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu oferuje pożyczki na dowolny cel związany z wykonywaną działalnością gospodarczą.

Pożyczka dla firm istniejących i starterów

Pożyczkę mogą uzyskać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa śląskiego. Ze środków Funduszu Pożyczkowego może skorzystać każdy przedsiębiorca zarejestrowany w CEIDG lub KRS, niezależnie od długości prowadzenia działalności. ARL S.A. poprzez „pożyczkę dla starterów” finansuje także firmy nowopowstałe, które z reguły mają trudności w pozyskaniu kapitału zewnętrznego.

Uzyskane środki mogą zostać przeznaczone na zakup nieruchomości, maszyn oraz urządzeń, wyposażenia, materiałów, surowców, towarów i usług, a także remont i modernizację obiektów czy inne wydatki związane z finansowaniem bieżących potrzeb firmy.

Środki z udzielonych przedsiębiorcom pożyczek z Funduszu Pożyczkowego przyczyniły się do powstania na terenie naszego województwa osiedli domów w zabudowie szeregowej oraz wielorodzinnej, kilku niepublicznych żłobków i przedszkoli, a także obiektów o charakterze sportowo-rekreacyjnym, takich jak szkoły tańca, siłownie i sale do squasha. Dzięki pożyczkom przedsiębiorcy rozbudowali i wyremontowali również wiele okolicznych restauracji i barów, jak również salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Finansowane były też przedsięwzięcia związane z rozbudową i doposażeniem placówek medycznych oraz gabinetów stomatologicznych.

Fundusz Pożyczkowy

Lokalny Fundusz Pożyczkowy funkcjonuje od 1998 roku. Został on utworzony ze środków Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Kilkukrotnie został dokapitalizowany środkami unijnymi. Powstał, by wypełniać swoją misję, czyli rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. W tym czasie ARL S.A. udzieliła kilkaset pożyczek na kwotę ponad 70 mln złotych, zyskując duże zaufanie wśród przedsiębiorców, o czym świadczy wielu powracających klientów i ich rekomendacje.

ARL S.A. oferuje pożyczki ze spłatą do 5 lat, które cechuje atrakcyjne oprocentowanie (od 4,85 % w skali roku), prowizja już od 1 % oraz finansowanie do 90 % wartości przedsięwzięcia. Warto również podkreślić, że w celu zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb klientów ARL S.A. w swojej ofercie posiada również „pożyczkę roczną”. Jej charakterystyczną cechą jest możliwość skorzystania przez przedsiębiorcę z 11 miesięcznej karencji w spłatach, podczas której płacone są jedynie raty odsetkowe, a spłata całości kapitału dokonywana jest na koniec okresu kredytowania.

To nie jedyne atuty ARL S.A. Tym co ich wyróżnia jest profesjonalna obsługa i indywidualne podejście do klienta, proste zasady ubiegania się o pożyczkę, elastyczne formy zabezpieczenia (weksel, poręczenie, przewłaszczenie, hipoteka czy cesja) oraz szybka decyzja w sprawie przyznania pożyczki. Te elementy sprawiają, że oferowane przez ARL S.A. pożyczki stanowią konkurencyjną ofertę wobec kredytów bankowych oraz podobnych produktów w regionie. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Agencji Rozwoju Lokalnego.

Fundusz Pożyczkowy

tel. 32 266-50-41 wew. 704, 691-124-312

www.arl.org.pl

CZYTAJ TAKŻE:

Wyjątkowe centrum handlowe. Zostań nowym najemcą!